کد خبر: 21424

تاریخ انتشار: بهمن ۱۶, ۱۳۹۷

شرکت دهها هزار مسیحی و مسلمان در مراسم عشای ربانی پاپ در امارات

پاپ مراسم عشای ربانی را با حضور چند هزار مسیحی کاتولیک و مسلمان در امارات متحده عربی برگزار کرد. به گزارش مدار شرقی، این مراسم روز سه‌شنبه، ١۶ بهمن (۵ فوریه) در استادیوم ورزشی زاید در ابوظبی، پایتخت امارات، برگزار شد و به گفته مقامات محلی، بیش از یکصد و بیست هزار تن از جمله […]

پاپ مراسم عشای ربانی را با حضور چند هزار مسیحی کاتولیک و مسلمان در امارات متحده عربی برگزار کرد.

پاپ در امارات

به گزارش مدار شرقی، این مراسم روز سه‌شنبه، ١۶ بهمن (۵ فوریه) در استادیوم ورزشی زاید در ابوظبی، پایتخت امارات، برگزار شد و به گفته مقامات محلی، بیش از یکصد و بیست هزار تن از جمله چند هزار نفر از مسلمانان این کشور در این مراسم حضور داشتند. تعدادی از مقامات امارت از جمله حاضران در مراسم عشای ربانی بودند.

پاپ فرانسیس اولین رهبر کلیسای کاتولیک است که به شبه‌جزیره عرب سفر کرده است. عربستان سعودی، بزرگترین کشور جزیرهالعرب و خاستگاه دین اسلام در همسایگی امارات واقع است.

هدف پاپ از این سفر “پیشبرد گفتگوی بین ادیان” عنوان شده و او روز گذشته با مفتی اعظم دانشگاه الازهر مصر، که از شخصیت‌های برجسته دینی در جهان اسلام است دیدار و گفتگو کرد. مفتی اعظم الازهر برای ملاقات با رهبر کلیسای کاتولیک به امارت سفر کرد.

اکثر کاتولیک‌های مقیم امارات از شهروندان کشورهایی مانند فیلیپین و هند هستند که برای تامین نیروی کار مورد نیاز امارات به این کشور رفته‌اند.

پاپ در این مراسم خطاب به کارگران مهاجر گفت که “قطعا زندگی دور از وطن، دور از محبت کسانی که دوستشان دارید و شاید عدم اطمینان از آینده برای شما آسان نیست” و به آنان توصیه کرد که از زندگی آنتونی راهب، از قدیسان مسیحی و پایه‌گذار جوامع رهبانی در بیابان درس بگیرند.

پاپ سوار بر یک جیپ روباز وارد استادیوم شد و از میان انبوه جمعیت گذشت در حالیکه بسیاری از حاضران پرچم‌های سفید و زرد واتیکان در دست و کلاه‌های ورزشی با نشانه ویژه این سفر بر سر داشتند.

سازمان‌دهندگان این مراسم گفته بودند که انتظار می‌رود کاتولیک‌هایی از حدود یکصد ملیت مختلف برای دیدن پاپ در مراسم روز سه‌شنبه حضور یابند.

پاپ، که متولد آرژانتین است، این مراسم را به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی اجرا کرد که مورد استفاده بسیاری از کارگران مهاجر در امارات است.

پاپ روز یکشنبه (۳ فوریه/۱۴ بهمن) به دعوت ولیعهد ابوظبی به امارات سفر کرد و پیش از این در سخنانی، جنگ در منطقه از جمله در یمن را محکوم دانست و خواستار یافتن راه‌های صلح‌آمیز برای حل اختلافات شد. امارات عضو ائتلاف به رهبری عربستان سعودی است که در جنگ یمن شرکت دارد.

پاپ همچنین خواستار دوستی و همکاری مسیحیان و مسلمانان شد.

اگرچه به گفته ناظران، امارات در میان کشورهای منطقه نسبت به پیروان سایر ادیان مداراگری بیشتری دارد، اما برگزاری مراسم مذهبی بدون اطلاع مقامات و همچنین تبلیغ دینی غیرمسلمانان در این کشور ممنوع است.

در امارات تعدادی کلیسای متعلق به فرقه‌های مسیحی از جمله کاتولیک‌ها فعالیت دارند اما کاتولیک‌های مقیم امارات تعداد کلیساهای موجود را جوابگوی جمعیت کاتولیک مقیم امارات نمی‌دانند و انتظار دارند با پیشتیبانی پاپ، کلیساهای بیشتری در این کشور ساخته شود.

برخی نویسندگان منطقه سفر پاپ را تحولی مثبت ارزیابی کرده و گفته‌اند پس از چندین دهه تعصب دینی، لازم است کشورهای منطقه فضای مناسبی را برای پیشبرد مماشات دینی و ترغیب گفتگوی بین پیروان ادیان مختلف فراهم آورند.

Likes(0)Dislikes(0)
برچسب ها : , ,
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi