کد خبر: 7060

تاریخ انتشار: ژوئن 6, 2017

ابراز نگرانی ترکیه از عملیات رقه و تحریم قطر

  نخست‌وزیر ترکیه گفت: اگر عملیات نیروهای تحت امر آمریکا برای آزادسازی رقه از دست داعش تهدیدی برای ترکیه شود، آنکارا تلافی می کند. به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری رویترز،‌«بنعالی ییلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه در جمع نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه اظهار داشت: ترکیه تدابیر لازم در خصوص تهدیدات احتمالی حمله نیروهای […]

 

نخست‌وزیر ترکیه گفت: اگر عملیات نیروهای تحت امر آمریکا برای آزادسازی رقه از دست داعش تهدیدی برای ترکیه شود، آنکارا تلافی می کند.

به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری رویترز،‌«بنعالی ییلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه در جمع نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه اظهار داشت: ترکیه تدابیر لازم در خصوص تهدیدات احتمالی حمله نیروهای دموکراتیک سوریه برای آزادسازی شهر رقه را اتخاذ خواهد کرد.
از نظر ترکیه، نیروهای کرد یگان های مدافع خلق که درون نیروهای دموکراتیک سوریه هستند، یک گروه تروریستی محسوب می‌شوند که با آن شبه‌نظامیانی که ترکیه از سال ۱۹۸۴ در مناطق جنوب‌شرقی خود با آنها مبارزه می‌کند، متحد هستند.
نخست وزیر ترکیه در ادامه درباره بحران دیپلماتیک قطر نیز گفت: از وقوع بحران دیپلماتیک میان قطر با برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس ناراحتی خود را اعلام می‌کنیم. از کشورهای حوزه خلیج فارس که با آنها همکاری استراتژیک داریم می‌خواهیم که مشکلات به وجود آمده را از طریق گفت‌وگو حل کنند. در همین راستا رئیس‌جمهور ترکیه تماس‌های دیپلماتیک را آغاز کرده است.
وی تصریح کرد: انتظار و امید ما این است که این مساله از طریق گفت‌وگو و انجام مذاکرات حل شود. با توجه به عملیات تروریستی در منطقه لزوم حفظ روحیه یکپارچگی و برابری بیش از گذشته احساس می‌شود. کشورها نباید به خاطر اخبار بی پایه و اساس روابط‌ خود را دچار مشکل کنند.
«ییلدریم» در بخش دیگری از اظهاراتش درباره تصمیم آلمان مبنی بر خروج نیروهایش از پایگاه هوایی اینجرلیک، گفت: این تصمیم به ما مربوط نمی‌شود.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi