کد خبر: 21551

تاریخ انتشار: بهمن ۲۲, ۱۳۹۷

یک پایگاه اسرائیلی: اسرائیل در حال جاسوسی از ایران از خاک افغانستان است

یک وبسایت اسرائیلی مدعی شد که موساد در دو نقطه در داخل خاک افغانستان در حال جاسوسی از ایران است. به گزارش مدار شرقی،، یک پایگاه عبری‌زبان در گزارشی مدعی شده است که اسرائیل در دو منطقه در داخل خاک افغانستان مشغول جاسوسی و رصد تحرکات نیروهای ایرانی است. وبسایت «نتسیو نت» نوشته است که […]

یک وبسایت اسرائیلی مدعی شد که موساد در دو نقطه در داخل خاک افغانستان در حال جاسوسی از ایران است.

اسرائیل و جاسوسی از ایران

به گزارش مدار شرقی،، یک پایگاه عبری‌زبان در گزارشی مدعی شده است که اسرائیل در دو منطقه در داخل خاک افغانستان مشغول جاسوسی و رصد تحرکات نیروهای ایرانی است.

وبسایت «نتسیو نت» نوشته است که یکی از این مناطق در مرز ۷۵ کیلومتری ایران در یک پایگاه هوایی آمریکا در افغانستان واقع شده است و موساد از این پایگاه مشغول جاسوسی و رصد تحرکات نیروهای ایرانی است.

همچنین سازمان اطلاعات و وظایف ویژه (موساد)، در یک منطقه دیگری خارج از پایگاه هوایی آمریکا در نزدیکی منطقه «شیندند» از توابع ولایت «هرات» در ۱۲۰ کیلومتری مرز با ایران، به جاسوسی از نیروهای ایرانی می‌پردازد.

این وبسایت اسرائیلی به نقل از منابعی در داخل این رژیم نوشته است که وجود مرز مشترک میان ایران و افغانستان، موساد را به اقدامات جاسوسی در این کشور از ایران ترغیب کرده است.

بنا بر این گزارش، سازمان موساد همچنین در تلاش برای به کار گیری افراد محلی جهت جاسوسی از نیروهای ایرانی است.

پایگاه خبری ارم نیوز نیز نوشته است که این برای اولین بار نیست که سخن از فعالیت موساد در کشورهای همسایه ایران به میان می‌آید و پیش از این نیز گزارش‌هایی از چنین فعالیت‌هایی در داخل خاک آذربایجان نیز منتشر شده بود به طوریکه اواخر سال  2016 به هنگام سفر نتانیاهو به باکو، وبسایت‌های اسرائیلی گزارش‌های متعددی از همکاری این رژیم با دولت آذربایجان در زمینه اطلاعاتی و امنیتی منتشر کردند.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com