تهران
کد خبر:32173
پ

یک خواهر و برادر مصری ۵ رکورد جهانی گینس را شکستند+ عکس

یک خواهر و برادر مصری با شکستن ۵ رکورد گینس در صدر بلندقامت‌ترین افراد مصر ایستادند.

مدار شرقی- به نقل از رسانه‌های مصری، هدی عبدالجواد زن ۲۹ساله مصری با ثبت ۲۴.۳ سانتی‌متر در طول دست چپ، صاحب بلندترین دست در میان زنانِ در قید حیات جهان شد.

پای راست او نیز با ۳۳.۱ سانتی‌متر بلندترین پای یک انسان زنده جهان است، از طرفی فاصله بین سرانگشتان ۲ دستش ۲۳۶.۳ سانتی‌متر بوده که عریض‌ترین فاصله برای یک زن در قید حیات به شمار می‌رود.

محمد برادر بزرگ او که ۳۴ساله است نیز موفق به ثبت ۲ رکورد در گینس شده است؛ طول بین ۲ دست او ۲۵۰.۳ سانتی‌متر است که بلندترین فاصله برای یک مرد در قید حیات محسوب می‌شود، همچنین دست چپ او هم با ۳۱.۳ سانتی‌متر بلندترین دست یک فرد در قید حیات در جهان به شمار می‌رود.

رسانه‌ها به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رکوردهای گینس نوشتند: محمد و هدی نمی‌توانند از درهای معمولی عبور کنند و سوار خودروهای عادی شوند. حتی راه رفتن و قدم زدن در خیابان هم برای آنها یک ماجراجویی است چون سنگینی نگاه متعجب عابران را در اطراف خود احساس می‌کنند، علاوه بر این، دوربین تلفن‌ همراه مردم نیز همواره در حال تصویربرداری از آنان است.

آنها می‌گویند مجبورند بعد از خرید پوشاک، سایز لباس‌ها را تغییر دهند، این در حالی است که بدن محمد همچنان به دلیل مشکلات سیستم غدد سالانه سه تا چهار سانتی‌متر رشد می‌کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید