تهران
کد خبر:16333
پ

گذر موسیقی ارکسترال از فیلتر موسیقی ایرانی و نشانی از غلبه خوانندگان زن بر مشکلات

«آوا عباس‌زاده» آلبوم «رفته ز دل» که در آن در کنار مجید حسین‌خانی، خوانده است را نشانی از غلبه خوانندگان زن بر مشکلات متعددشان می‌داند. به گزارش مدار شرقی و به نقل از ایلنا، آلبوم «رفته ز دل» به خوانندگی آوا عباس‌زاده و مجید حسین‌خانی به آهنگسازی پیمان خازنی به زودی از طرف موسسه‌ نوخسروانی باربد منتشر […]

«آوا عباس‌زاده» آلبوم «رفته ز دل» که در آن در کنار مجید حسین‌خانی، خوانده است را نشانی از غلبه خوانندگان زن بر مشکلات متعددشان می‌داند.

به گزارش مدار شرقی و به نقل از ایلنا، آلبوم «رفته ز دل» به خوانندگی آوا عباس‌زاده و مجید حسین‌خانی به آهنگسازی پیمان خازنی به زودی از طرف موسسه‌ نوخسروانی باربد منتشر می‌شود.

آوا عباس‌زاده در مورد آلبوم «رفته ز دل» گفت: این آلبوم آیینه‌ تلاش چندین ساله‌ من است. بانوان خواننده در ایران با مشکلاتی روبه‌رو هستند و این اثر نشانه‌ای از فائق آمدن بر آن مشکلات است. تمام تلاشم را کرده‌ام که اثری با استاندارهای موسیقی در ایران تولید کنم و امیدوارم بتوانم رضایت مخاطبان را به دست آورم.

این خواننده خاطرنشان کرد: همکاری آهنگساز، شاعر و خواننده در مرحله‌ نخست خلق اثر هنری قرار دارد و در مرحله بعدی عوامل دیگری چون نوازندگان و صدابرداران و استودیو است که در این اثر به بهترین شکل میسر شد. پیکره‌ آلبوم «رفته ز دل» براساس الگوی موسیقی ارکسترال شکل گرفته و دلیل انتخاب این گونه موسیقی به خاطر حجم صداهایی است که در دل خود دارد و این امکان را به خواننده می‌دهد که حق مطلب را در خصوص موسیقی ایرانی و ادبیات فارسی ادا کند. پیمان خازنی در این همکاری تاثیرگذار بودند و بسیار تلاش کردند که موسیقی ارکسترال در این کار از فیلتر تفکر موسیقی ایرانی عبور کند.

آلبوم «رفته ز دل» براساس اشعاری از عراقی، شهریار، سیمین بهبهانی و سمیه آزاد‌دل ساخته شده است که نوازندگانی چون زنده‌یاد علیرضا خورشیدفر، آتنا اشتیاقی، پیام سوری، میرامیر میری، حمید یوسفی، آستیاژ ضیایی، مرتضی صنایعی، شایان یزدی‌زاده و محمدعلی کشانی در آن حضور دارند و در استودیو هنر ضبط شده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید