تهران
کد خبر:32798
پ

کرونای دلتا باعث کاهش قیمت نفت شد

عربستان سعودی، کویت و امارات متحده عربی، سه صادرکننده اصلی اوپک در خاورمیانه، محموله های نفتی خود را در ماه ژوئیه به بالاترین سطح چند ماهه رساندند.

مدار شرقی– نفت به دلیل افزایش سریع نوع دلتا که تهدیدی برای تقاضا محسوب می شود و داده های اقتصادی خارج از چین که نشان از کندی اقتصادهای جهان دارد، بیشترین سقوط را طی دو هفته ثبت کرد. بلومبرگ گزارشی از وضعیت بازار نفت منتشر کرده است.

معاملات آتی نیویورک روز دوشنبه ۳٫۶ درصد کاهش یافت. این ویروس چشم انداز مصرف را تیره و تار کرده است، چرا که چین با شیوع جدیدی از بیماری مواجه شده است و عفونت ها در سیدنی نزدیک به رکوردهای جدید است. در این میان افزایش موارد مبتلایان، بشکه های برخی از تولیدکنندگان کلیدی اوپک به بازار وارد می شوند که این امر هم باعث نگرانی های بیشتر شده است. در همین حال، داده ها نشان می دهد که فعالیت های اقتصادی چین در ماه جولای کاهش یافته است.

به گفته ربکا بابین، بازرگان ارشد شرکت CIBC Private Wealth، دولت چین اقداماتی را برای مهار تورم کالاها انجام داده و این اقدامات تاثیرگذار بوده اند. او گفت: دور بعدی انتشار داده ها از چین در مورد واردات نفت خام در تعیین نحوه برخورد چین با جدیدترین افزایش عفونت ها بسیار مهم خواهد بود.

قیمت نفت خام در ماه اوت پس از سود اندک ماه ژوئیه، شروع به کاهش کرد، آن هم به دلیل تجدید حیات کووید ۱۹ که مقابل بهبودی تقاضای جهانی را گرفت.

عربستان سعودی، کویت و امارات متحده عربی، سه صادرکننده اصلی اوپک در خاورمیانه، محموله های نفتی خود را در ماه ژوئیه به بالاترین سطح چند ماهه رساندند.

اوله هانس، رییس تحقیقات کالا در بانک Saxo می گوید: نفت برخی از دستاوردهای هفته گذشته خود را در پاسخ به داده های ضعیف چین از دست داده است، چرا که نگرانی ها درباره گسترش نوع دلتا ادامه دارد. نفت خام با وجود نوع دلتا، در محدوده ای قرار گرفته است که می تواند چشم انداز بازار را تیره و تار می کند.

منبع: اتاق بازرگانی تهران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید