تهران
کد خبر:3162
پ

کردهای سوریه باز هم به مذاکرات آستانه دعوت نشدند

وزارت خارجه قزاقستان، فهرست هیات های دعوت شده به مذاکرات آستانه ۲ را بصورت رسمی اعلام کرد که در آن نامی از حزب اتحاد دموکراتیک سوریه دیده نمی شود. به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه قزاقزستان در بیانیه ای رسمی فهرست احزاب و کشورهای دعوت شده به مذاکرات آستانه – […]

وزارت خارجه قزاقستان، فهرست هیات های دعوت شده به مذاکرات آستانه ۲ را بصورت رسمی اعلام کرد که در آن نامی از حزب اتحاد دموکراتیک سوریه دیده نمی شود.

به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه قزاقزستان در بیانیه ای رسمی فهرست احزاب و کشورهای دعوت شده به مذاکرات آستانه – ۲ که به منظور حل بحران سوریه در ۱۴ و ۱۵ فوریه در «آستانه» پایتخت این کشور برگزار خواهد شد را اعلام کرده است.
بر اساس این گزارش، در بیانیه وزارت خارجه قزاقستان، طرف های دعوت شده در این مذاکرات عبارتند از پادشاهی اردن هاشمی، جمهوری عرب سوریه، نمایندگان گروه های معارض سوریه، «استفان دی مستورا»، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، نمایندگان کشور ایالات متحده آمریکا و همچنین ناظران بین المللی.
در این فهرست هم به مانند مذاکرات اول آستانه، نمایندگانی از حزب کردی «اتحاد دموکراتیک» سوریه که کنترل بسیاری از مناطق شمال سوریه را در دست دارند، دعوت نشدند.
لازم به ذکر است، دور اول گفتگوهای « آستانه » با حضور هیاتی از مخالفان سوری و دولت سوریه با نظارت ایران، ترکیه و روسیه و نماینده ای از آمریکا برگزار شد و در نهایت بیانیه ای به امضای حاضرین در جلسه رسید مبنی بر لزوم مبارزه با تروریسم در سوریه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید