تهران
کد خبر:29270
پ

کاهش ۷۰ درصدی مسافران فرودگاه دبی

فرودگاه دبی در سال ۲۰۲۰، با کاهش ۷۰ درصدی مسافر روبرو شده است و تعداد مسافران آن به ۲۵٫۹ میلیون نفر کاهش یافت.   به گزارش مدار شرقی، به نقل از رویترز، مدیر ارشد اجرایی فرودگاه دبی امروز اعلام کرد، یک سال سخت دیگر پیش روی این فرودگاه به عنوان شلوغ ترین فرودگاه غرب آسیاست، چراکه فرودگاه […]

فرودگاه دبی در سال ۲۰۲۰، با کاهش ۷۰ درصدی مسافر روبرو شده است و تعداد مسافران آن به ۲۵٫۹ میلیون نفر کاهش یافت.

 

به گزارش مدار شرقی، به نقل از رویترز، مدیر ارشد اجرایی فرودگاه دبی امروز اعلام کرد، یک سال سخت دیگر پیش روی این فرودگاه به عنوان شلوغ ترین فرودگاه غرب آسیاست، چراکه فرودگاه بین‌المللی دبی در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۷۰ درصدی مسافر روبرو شده است.

این فرودگاه به عنوان، پایگاه شرکت هواپیمایی امارات و منبع اصلی درآمد دبی، سال گذشته ۲۵٫۹ میلیون مسافر را مدیریت کرده است که بیشتر این رقم در سه ماه نخست سال و پیش از همه گیری ویروس کرونا بوده است.

تعداد پروازهایی که در سال ۲۰۲۰ انجام گرفته با کاهش ۵۱٫۴ درصدی به ۱۸۳ هزار و ۹۹۳ پرواز رسیده است. در عین حال، پروازهای باری با کاهش ۲۳٫۲ درصدی به ۱٫۹ میلیون تن کاهش یافته است.

مدیران و تحلیلگران هوانوردی پیش بینی می‌کنند ترمیم این صنعت، سال ها زمان می‌برد، چراکه محدودیت‌های مسافرت‌های بین‌المللی، تقاضای جهانی را فلج کرده است.

بر اساس اعلام شورای بین المللی فرودگاه‌ها، دبی در سال ۲۰۱۹، پنجمین فرودگاه شلوغ جهان بود.

به نوشته این گزارش، دبی و امارات متحده عربی، برخلاف بسیاری از مناطق، شبکه پرواز داخلی منسجم برای جبران رکود در سفرهای بین المللی ندارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید