کد خبر: 19758

تاریخ انتشار: آذر ۹, ۱۳۹۷

پیشنهاد عربستان به هند برای تامین تمام نیاز نفتی

بن سلمان در دیدار با نخست‌وزیر هند در پایتخت آرژانتین، از آمادگی عربستان برای تأمین تمامی نیاز نفت هند خبر داد.     به گزارش مدار شرقی، محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی و «نارندا مودی» امروز (جمعه) در «بوینس آیرس» پایتخت آرژانتین و در حاشیه نشست «گروه ۲۰» دیدار و گفت‌و‌گو کردند.   به نوشته خبرگزاری […]

بن سلمان در دیدار با نخست‌وزیر هند در پایتخت آرژانتین، از آمادگی عربستان برای تأمین تمامی نیاز نفت هند خبر داد.

 

فروش نفت عربستان به هند

 

به گزارش مدار شرقی، محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی و «نارندا مودی» امروز (جمعه) در «بوینس آیرس» پایتخت آرژانتین و در حاشیه نشست «گروه ۲۰» دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

 

به نوشته خبرگزاری رسمی عربستان (واس) در این دیدار، طرفین در خصوص آمادگی عربستان برای تأمین تمامی نیاز نفت و مشتقات نفتی هند و همچنین سرمایه‌گذاری شرکت آرامکو به خصوص در پالایشگاه بزرگ نفت این کشور در ساحل غربی گفت‌و‌گو و رایزنی کردند.

 

همچنین دو طرف در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش انرژی خورشیدی از طریق «صندوق سرمایه‌گذاری عربستان-ژاپن» (SVF) و از سوی شرکت‌های سعودی توافق کردند.

 

با وجود اینکه عربستان طی سال‌های گذشته همواره مقام اول صادرکننده نفت به هند را بر عهده داشت اما پس از کاهش واردات از ایران، دهلی نو به جای عربستان، خرید نفت از عراق را افزایش داد؛ به طوریکه در ماه آگوست گذشته این کشور روزانه ۱.۲ میلیون بشکه نفت از عراق خریده بود.

 

ایران در ماه سپتامبر همچنان سومین تامین کننده نفت هند پس از عراق و عربستان بوده است اما ایران در ماه اکتبر حجم صادرات نفتی خود به این کشور را نسبت به ماه مشابه سال گذشته سه برابر افزایش داد و به رقم ۷۸۹ هزار بشکه در روز رساند. این در حالی است که در همین ماه، عربستان روزانه ۶۹۷ هزار بشکه نفت صادر کرده بود.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi