تهران
کد خبر:40355
پ

پور محمدی: سیاست خارجی در شورای امنیت ملی رقم می خورد

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: سیاست خارجی در شورای عالی امنیت ملی رقم می‌خورد و رئیس جمهوری باید با هدایت رهبری تدابیر لازم برای رفع تحریم را پیش گیرد و در داخل هم باید توان داخلی را ارتقاء دهیم

به گزارش مدار شرقی، حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: سیاست خارجی در شورای عالی امنیت ملی رقم می‌خورد و رئیس جمهوری باید با هدایت رهبری تدابیر لازم برای رفع تحریم را پیش گیرد و در داخل هم باید توان داخلی را ارتقاء دهیم.

بر اساس این گزارش، مصطفی پورمحمدی چهارشنبه شب با حضور در گفت‌وگوی ویژه خبری اظهار کرد: باید فضای اجتماعی را اشباع و آگاهی عمومی را بالا ببریم. گفت‌وگویی که شب گذشته با فعالان فضای مجازی داشتم با همین هدف برگزار شد.

وی افزود: خیلی‌ از دوستان از ۱۵ تا ۲۰ سال پیش زنبیل‌های خود را گذاشته بودند و منتظر انتخابات بودند و برخی در انتخابات مجلس هم حضور فعال داشتند اما من آمادگی قبلی نداشتم و بعد از حادثه غیرمنتظره‌ای که برای رئیس‌جمهوری شهید پیش آمد و برگزاری یک انتخابات زودهنگام وارد عرصه شدم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم جدای از این‌که به چه کسی رأی می‌دهند، مشارکت‌شان در انتخابات، معنی همبستگی و انسجام ملی می‌دهد و مهم است نشان دهیم که خودمان سرنوشت خود را تعیین می‌کنیم نه دشمنان. با رأی بالای رئیس جمهوری منتخب فرصت و امکان و توان بیشتری برای حل مشکلاتی مثل رفع تحریم‌ها خواهیم داشت.

پورمحمدی یادآور شد: برخی می‌گویند اگر در انتخابات شرکت کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ حالا اگر در انتخابات نیاید چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا مشکلی حل می‌شود؟ اگر یک کاندیدا حتی ۲۰ تا ۳۰ درصد به دیدگاه شما نزدیک باشند و رأی دهید باز ۲۰ یا ۳۰ قدم جلوتر هستید.

وی اظهار کرد: اجازه ندهیم دیگران بر افکار ما تسلط پیدا کنند. با احساس مسئولیت، توکل بر خدا و حسن ظن به این‌که انتخابات برکات زیادی برای ما خواهد داشت در انتخابات شرکت می‌کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ما می‌توانیم با تعامل و تعادل و تنظیم روابط حتی با آمریکا، چین، روسیه و اروپا و غرب و منطقه و آفریقا و آسیا روابط خود را پیش ببریم و منافع خود را محقق کنیم. رئیس‌جمهوری باید این درک و توان را داشته باشد و تیم قدرتمندی در این زمینه کنار خود قرار دهد تا گام‌های بلندی جهت منافع ملی برداشته شود.

پورمحمدی ادامه داد: تحریم را کوچک نگیریم. تأثیر ادامه تحریم بر اقتصاد ایران را ببینیم و خود را در تله تحریم قرار ندهیم. اعداد و ارقامی که از تحریم ناشی می‌شود را در نظر گیریم. این‌که صرفا بگوییم ما در منطقه رفیق و آشناهایی مثل روسیه و چین داریم، ساده‌انگاری است.

وی اظهار کرد: ما باید تمام توان خود را برای رفع تحریم‌ها به کار گیریم و رئیس‌جمهوری باید در این زمینه توانایی داشته باشد و از همه ظرفیت دیپلماسی ما که در گذشته هم شاهد آن بودیم استفاده کند. برجام هم بخشی از این روند بوده نه تمامی آن و نباید به آن بسنده کنیم.

پورمحمدی افزود: سیاست خارجی در شورای عالی امنیت ملی رقم می‌خورد و رئیس جمهوری باید با هدایت رهبری تدابیر لازم برای رفع تحریم را پیش گیرد و در داخل هم باید توان داخلی را ارتقاء دهیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم! قدرت اقتصادی و ملی و قدرت مدیران و کارشناسان و نیز قدرت خودتان را کم نبینید. این روزهای سخت خواهد گذشت و در این ۴۵ سال نیز قدرت خود را به دنیا نشان داده‌اید.

وی یادآور شد: تدبیر کامل رفع تحریم در خارج و خنثی‌سازی آن در داخل است. ما در این زمینه تدبیر کامل نداشتیم و باید بر این موضوع تاکید کنیم و تمرکز داشته باشیم.

پورمحمدی در بخش دیگری از این گفت‌وگو، اظهار کرد: بستر انتخابات و مشارکت سیاسی باید سازمان داشته باشد. باید برنامه و اصولی بین نامزدها وجود داشته باشد. می‌گویند دولت سایه راه انداخته‌اند این دولت سایه باید در قالب حزب معنا پیدا کند و آدرس و شناسنامه داشته باشد و پاسخگو باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید