تهران
کد خبر:22867
پ

پل قاهره به عنوان عریض‌ترین پل جهان در گینس ثبت شد

پل جدید قاهره به عنوان عریض ترین پل جهان در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد. این پل به عرض ۶۷.۳ متر دو طرفه و دارای ۶ لاین عبور و مرور در هر طرف بر فراز رود نیل ساخته شده است. به گزارش مدار شرقی، طلال عمر مدیر منطقه گینس در مراسم افتتاح پل گفت «این […]

پل جدید قاهره به عنوان عریض ترین پل جهان در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد. این پل به عرض ۶۷.۳ متر دو طرفه و دارای ۶ لاین عبور و مرور در هر طرف بر فراز رود نیل ساخته شده است.

پل قاهره

به گزارش مدار شرقی، طلال عمر مدیر منطقه گینس در مراسم افتتاح پل گفت «این پل که با حضور عبد الفتاح السیسی رییس جمهور مصر روز چهارشنبه (۱۵ مه) افتتاح شد به عنوان عریض ترین پل جهان در گینس ثبت شد. این رکورد پیشتر به نام پلی در کانادا به عرض ۶۵.۲ متر ثبت شده بود.

به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، بنا به گفته دست اندرکاران این طرح، یک میلیون متر مکعب بتن و ۱۴۰۰ کیلومتر کابل در ساخت این پل هوایی به کار رفته است.

پل جدید در شمال قاهره قرار دارد و یک مسیر مهم ارتباطی در اتوبانی است که در امتداد دریای سرخ تا ساحل مدیترانه در شمال غرب مصر کشیده شده. این پل به منظور کاهش ترافیک سنگین در پایتخت ساخته شده است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید