کد خبر: 21479

تاریخ انتشار: بهمن ۱۸, ۱۳۹۷

پاکستان به دنبال جذب سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلاری برای پرورش الاغ

پاکستان به دنبال جذب سرمایه‌گذاری در پرورش الاغ است و چندین شرکت خارجی برای سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند. به گزارش مدار شرقی، به نقل از راشاتودی، پاکستان قصد دارد با جذب سرمایه‌گذاری خارجی، از محل پرورش الاغ، سالانه میلیون‌ها دلار درآمد کسب کند. سازمان امور دام ایالت خیبر پختونخوا‌ه […]

پاکستان به دنبال جذب سرمایه‌گذاری در پرورش الاغ است و چندین شرکت خارجی برای سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.

الاغبه گزارش مدار شرقی، به نقل از راشاتودی، پاکستان قصد دارد با جذب سرمایه‌گذاری خارجی، از محل پرورش الاغ، سالانه میلیون‌ها دلار درآمد کسب کند.

سازمان امور دام ایالت خیبر پختونخوا‌ه پاکستان این هفته گفته است که با همکاری چینی ها مزارع پرورش الاغ راه اندازی خواهد کرد و این مزارع در نوع خود مشابهی در داخل پاکستان ندارند.

مقامات این سازمان گفته‌اند که به زودی قرارداد ایجاد این مزارع با دولت چین و شرکت‌های ثبت شده امضا خواهد شد.

سازمان امور دام ایالت خیبر پختونخواه پاکستان می گویند، کشورهای خارجی نظیر چین از تمایل خود برای سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری برای پرورش الاغ در پاکستان خبر داده اند.

به گفته این سازمان، شرکت های چینی می خواهند در پرورش الاغ در پاکستان سرمایه‌گذاری کنند و دیگر شرکت‌های خارجی نیز به دنبال سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد دلاری در این زمینه هستند.

انتظار می رود در سه سال آینده ایالت مذکور ۸۰ هزار رأس الاغ صادر کند.

درآمد ۷۰ هزار خانوار در ایالت خیبر پختونخوا‌ه پاکستان از محل پرورش این حیوان تأمین می ‌شود.

پاکستان با داشتن بیش از ۵ میلیون رأس الاغ، سومین کشور جهان با بیشترین جمعیت این حیوان محسوب می‌شود و استفاده از این حیوان به قدری در این کشور متداول است که دولت پاکستان برای درمان این حیوانات اقدام به راه اندازی بیمارستان‌های مجانی کرده است.

چینی‌ها به شدت با کمبود الاغ مواجهند چرا که برای درمان برخی بیماری‌ها از چرم این حیوان در این کشور استفاده می شود.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com