کد خبر: 11852

تاریخ انتشار: مهر ۳, ۱۳۹۶

پارلمان عراق خواستار برکناری فواد معصوم از ریاست جمهوری شد

خبرگزاری مدار شرقی یکی از نمایندگان پارلمان عراق از نسخه اصلاح شده مصوبه پارلمان در خصوص درخواست از دادگاه عالی فدرال برای برکناری رئیس جمهور این کشور از سمتش خبر داد. به گزارش خبرگزاری مدار شرقی به نقل از روسیه الیوم، جاسم محمد جعفر، نماینده ائتلاف دولت قانون گفت که پارلمان امروز به مصوبه ۱۴ […]

خبرگزاری مدار شرقی

یکی از نمایندگان پارلمان عراق از نسخه اصلاح شده مصوبه پارلمان در خصوص درخواست از دادگاه عالی فدرال برای برکناری رئیس جمهور این کشور از سمتش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مدار شرقی به نقل از روسیه الیوم، جاسم محمد جعفر، نماینده ائتلاف دولت قانون گفت که پارلمان امروز به مصوبه ۱۴ بندی در واکنش به همه پرسی اقلیم کردستان عراق رای مثبت داد.

انتخاب فؤاد معصوم به عنوان رئیس جمهور عراق بر اساس نظام سهمیه بندی سیاسی در عراق صورت گرفت به طوریکه وی کُرد بوده و وابسته به حزب اتحادیه میهنی کردستان به رهبری جلال طالبانی، رئیس جمهور سابق عراق است.

جعفر تاکید کرد که در حال حاضر ساختار حقوقی این مصوبه تکمیل شده و یک بند تکمیلی آن به الزام پارلمان مبنی بر درخواست از دادگاه فدرال برای برکناری رئیس جمهور از سمتش بر اساس ماده ۶۱ قانون اساسی عراق به دلیل زیر پا گذاشتن سوگند قانونی اش اشاره دارد.

Likes(0)Dislikes(0)
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com