کد خبر: 5402

تاریخ انتشار: اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶

وزیر خارجه فلسطین: ترامپ به راه حل دو کشوری پایبند بماند

وزیر امور خارجه فلسطین خواستار پایبندی رئیس جمهور آمریکا به راه حل دوکشوری شد. به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط ،«ریاض مالکی» وزیر امور خارجه فلسطین اظهار داشت: من روی شخصیت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا حساب باز می‌کنم چراکه وی با روسای جمهور سابق آمریکا از حیث طرز تفکر […]

وزیر امور خارجه فلسطین خواستار پایبندی رئیس جمهور آمریکا به راه حل دوکشوری شد.

به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط ،«ریاض مالکی» وزیر امور خارجه فلسطین اظهار داشت: من روی شخصیت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا حساب باز می‌کنم چراکه وی با روسای جمهور سابق آمریکا از حیث طرز تفکر و دیدگاه متفاوت است.
وی افزود: ما از «ترامپ» می‌خواهیم تا پایبندی خود را نسبت به راهکار تشکیل دو کشور نشان دهد و آشکارا به این مساله اشاره کند که سفارت آمریکا را به قدس انتقال نخواهد داد و صحبت مشخصی را در مورد شهرک‌سازی‌ها مطرح کند و به اقدامات جهت اعمال فشار بر طرف اسرائیلی جهت متوقف ساختن اقدامات سرکوب گرانه‌ و فاشیستی‌اش پایبند باشد و این که اسرائیل به ما اجازه دهد تا از تمامی امکانات و منابع برای توسعه اقتصاد خود استفاده کنیم.
«ریاض مالکی » تصریح کرد: مساله شهرک‌سازی‌ها برای ما بسیار مهم است. مشخص است که اسرائیل کاملا توافق صورت گرفته در سازمان ملل را نقض می‌کند که این امر می‌طلبد نه فقط اقداماتی از سوی فرانسه یا اروپا، بلکه از جانب شورای امنیت صورت بگیرد.
وی در مورد دیدار« محمود عباس» و« دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در روز سوم ماه مه در واشنگتن تاکید کرد: ما زمانی که در نشست سران عرب حضور داشتیم، هماهنگی در بالاترین سطح میان مصر و اردن و فلسطین در چگونگی مطرح کردن مساله فلسطین در مقابل دولت جدید آمریکا حاصل شد و ما بر سر لحنی که با آن با آمریکایی‌ها صحبت کنیم، به توافق رسیدیم.
«ریاض مالکی» در پایان یادآور شد : دولت کنونی در مرحله تصمیم‌گیری‌ها برای چگونگی موضع‌گیری‌ نسبت به قرارداد تاریخی است که«ترامپ» برای دست یابی به راه حلی برای مساله فلسطین آن را مطرح کرد. امیدواریم رئیس جمهور آمریکا از موضع مطرح شده خود عقب نشینی نکند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi