تهران
کد خبر:40267
پ

واکنش اردوغان به برگزاری انتخابات در شمال سوریه

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به برگزاری انتخابات شهرداری ها در مناطق خودگردان سوریه گفت که اجازه نمی دهیم به بهانه انتخابات پشت مرزهایمان ترورستان تشکیل شود.

به گزارش مدار شرقی به نقل از رسانه های دولت ترکیه، اردوغان که در رزمایش افس- ۲۰۲۴ شرکت می کرد، با اشاره به برگزاری انتخابات در منطقه مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه گفت: اقدامات متجاوزانه گروه تروریستی به بهانه انتخابات علیه تمامیت ارضی کشورمان و سوریه را از نزدیک دنبال می‌کنیم.

ترکیه هرگز اجازه نخواهد داد که گروه تجزیه‌طلب در شمال سوریه و عراق، درست در کنار مرزهای جنوبی اش، یک ترورستان ایجاد کند.

اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود با تکرار این جمله که ترکیه هیچ چشم و نظری به خاک همسایگان خود ندارد، گفت: ما خصومت یا تعصبی علیه هیچ کشوری نداریم. ما به اراضی و حق حاکمیت کسی چشم ندوخته‌ایم. با تمامی کسانی که به منافع ترکیه احترام داشته و خواستار گسترش‌ همکاری هستند، آماده گفتگو و تقویت روابط هستیم.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به رزمایش «افس-۲۰۲۴» گفت: در رزمایش «افس-۲۰۲۴» هیچ کشوری مورد هدف قرار ندارد. رزمایش ما با یک سناریوی کلی مبتنی بر عملیات حمایت از صلح اجرا می‌شود. در این رزمایش فرصت استفاده از سامانه‌های جدید بومی و ملی که وارد سیستم شده‌اند را داریم. ما اولین آزمایش ۳۳ سلاح، خودرو و سامانه مختلف را انجام خواهیم داد.

منبع: کردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید