کد خبر: 20117

تاریخ انتشار: آذر ۲۴, ۱۳۹۷

هشدار امارات به ترکیه در خصوص هدف قرار دادن عربستان

وزیر مشاور در امور خارجه امارات درباره سیاست‌های ترکیه مبنی بر هدف قرار دادن عربستان سعودی هشدار داد و تأکید کرد که این سیاست‌ها جایگاه ترکیه را تضعیف می‌کند. به گزارش مدار شرقی، «انور قرقاش» از سیاست‌های قطر و ترکیه علیه سعودی انتقاد کرد و گفت که این سیاست ترکیه به جایگاه آن در منطقه […]

وزیر مشاور در امور خارجه امارات درباره سیاست‌های ترکیه مبنی بر هدف قرار دادن عربستان سعودی هشدار داد و تأکید کرد که این سیاست‌ها جایگاه ترکیه را تضعیف می‌کند.

به گزارش مدار شرقی، «انور قرقاش» از سیاست‌های قطر و ترکیه علیه سعودی انتقاد کرد و گفت که این سیاست ترکیه به جایگاه آن در منطقه لطمه وارد می‌کند.

قرقاش در صفحه توئیتر خود نوشت: «هجمه هدفمند قطر علیه عربستان و رهبران آن چیز جدید یا عجیبی نیست بلکه احیای شیوه مسجل و ثابت شده دوحه برای هدف قرار دادن همسایگانش است. تلاش ترکیه برای هدف قرار دادن ریاض نیز به جایگاه آنکارا در منطقه لطمه خواهد زد و باعث تضعیف نفوذ آن در منطقه می‌شود.»

روابط آنکارا و ریاض از زمان افشای قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول، وارد مرحله جدیدی از تنش شده است.

روابط قطر با چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) از یک سال و نیم قبل قطع شده است و این چهار کشور ازسرگیری روابط با دوحه را به پذیرش شروط آنها از جمله کاهش روابط دوحه با ایران، توقف حمایت قطر از اخوان‌المسلمین و حماس منوط کرده‌اند

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi