تهران
کد خبر:15685
پ

نماینده ویژه سازمان ملل در یمن تغییر می کند

  به گزارش خبرنگار مدار شرقی، استفان دوجاریک روز دوشنبه در نشست خبری خود اظهار کرد: ولد شیخ، دبیرکل سازمان ملل متحد را مطلع کرده است که در فوریه ۲۰۱۸ به ماموریت خود پایان می دهد. در نامه ولد شیخ، از دبیر کل سازمان ملل برای حمایت قوی و مصمم خود برای رسیدن به یک […]

 

به گزارش خبرنگار مدار شرقی، استفان دوجاریک روز دوشنبه در نشست خبری خود اظهار کرد: ولد شیخ، دبیرکل سازمان ملل متحد را مطلع کرده است که در فوریه ۲۰۱۸ به ماموریت خود پایان می دهد.
در نامه ولد شیخ، از دبیر کل سازمان ملل برای حمایت قوی و مصمم خود برای رسیدن به یک راه حل سیاسی برای درگیری که کشور را فرا گرفته است، قدردانی شده است.
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن افزوده است در این لحظه، او در ابتدا به مردم یمن که از این درگیری ها فرسوده شده اند و در معرض یک بحران انسانی در جهان قرار دارند، می اندیشد.
به گفته دوجاریک، فرستاده ویژه متعهد شده است که فعالیت خود از طریق دیپلماسی را برای پایان دادن به خشونت و رسیدن به یک راه حل سیاسی که آرزوهای مشروع مردم یمن را برآورده کند، تا زمان تعیین جانشین ادامه دهد.
پیش از این هم در رسانه ها مطرح شده بود که آنتونیو گوترش قصد دارد تا ولد شیخ را از مسئولیت خود برکنار کند. این منابع خبری می گوید انصارالله یمن از مذاکره با ولد شیخ خودداری و او را به انجام ندادن تعهدات خود متهم می کردند.
برخی پیش بینی ها حکایت از آن دارد که مارتین کوپر دیپلمات آلمانی که پیش از این نماینده سازمان ملل در امور لیبی بوده است، جایگزین ولد شیخ شود.
درگیری در یمن از سال ۹۴ با حمله عربستان آغاز شد و در طول مدت حدود ۳ سال، بیش از ۱۲ هزار یمنی کشته و زخمی و ده ها هزار نفر دیگر آواره شده اند.
این حملات علاوه بر کشتار بی گناهان یمنی باعث ویرانی زیرساخت های این کشور شده است.
عربستان سعودی همچنین با انسداد گذرگاه های یمن، اجازه ارسال هرنوع کمک های بشردوستانه به مردم یمن را با مشکل مواجه کرد و به این ترتیب مردم یمن به فاجعه بزرگترین قحطی قرن نزدیک شده اند.
اروپام*۱۴۲۹
ناشر:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید