کد خبر: 19079

تاریخ انتشار: آبان ۶, ۱۳۹۷

موزه ملی سوریه پس از هفت سال بازگشایی شد

موزه ملی سوریه که از ابتدای بحران در این کشور از بیم آسیب رسیدن به آثار باستانی این مجموعه، تعطیل شده بود، امروز در مراسمی رسمی، بازگشایی شد.   به گزارش مدار شرقی، پس از هفت سال تعطیلی، موزه ملی سوریه روز یکشنبه درب‌های خود را به روی بازدیدگنندگان و دانشمندان آثار باستانی باز کرد. به […]

موزه ملی سوریه که از ابتدای بحران در این کشور از بیم آسیب رسیدن به آثار باستانی این مجموعه، تعطیل شده بود، امروز در مراسمی رسمی، بازگشایی شد.

 

موزه ملی سوریه

به گزارش مدار شرقی، پس از هفت سال تعطیلی، موزه ملی سوریه روز یکشنبه درب‌های خود را به روی بازدیدگنندگان و دانشمندان آثار باستانی باز کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) این بازگشایی در مراسمی با حضور شخصیت‌های فرهنگی سوری صورت گرفت و وزیر فرهنگ این کشور نیز به سخنرانی پرداخت.

«محمد الاحمد» در مراسم بازگشایی این موزه، با اشاره به تخریب آثار فرهنگی و باستانی سوریه به دست تروریست‌ها، گفت که موزه ملی دمشق از بزرگترین و مهم‌ترین موزه‌های جهان است.

او بازگشایی این موزه را پیروزی حق علیه باطل دانست و بر آمادگی وزارت فرهنگ برای بهره بردن از تیم‌های باستان‌شناسی جهت کاوشگری و حفاری در مناطق باستانی تأکید کرد.

دکتر «محمود حمود» مدیر عامل موزه‌ها و آثار باستانی نیز بازگشایی موزه ملی سوریه را بازگشت حیات فرهنگی به دمشق عنوان کرد و گفت که بسته بودن هفت ساله این موزه در جهت مراقبت از آثار باستانی است که در مناطق مختلف سوریه در معرض تخریب قرار گرفته‌اند.

«دیوید اکوبیان» مدیر «برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد» (UNDP) در سوریه، فردی دیگری بود که در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت که بازگشایی این موزه برای فرهنگ بشری اهمیت دارد و آثاری از هزاران سال پیش را در خود جای داده است. او همچنین از تلاش‌های سازمان ملل برای بازگرداندن آثار باستانی به سرقت رفته سوریه سخن گفت.

 

موزه ملی سوریهموزه ملی سوریه

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi