تهران
کد خبر:39564
پ

مرگ بیش از ۳۳۰۰ نفر در حمله به بیمارستان غزه

بمباران مناطق مختلف غزه به خصوص هدف قرار دادن بیمارستان المعمدانی توسط اسرائیل موجی از واکنش ها و محکومیت ها را به دنبال داشته است. وزارت بهداشت غزه ضمن ابراز نگرانی از کمبود دارو و قطع آب و برق، آخرین آمار شهدا را اعلام کرده است.

به گزارش مدار شرقی، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که در پی حملات رژیم اسرائیل تاکنون بیش از ۳۳۰۰ نفر به شهادت رسیده و ۱۱ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند که بیشترشان زن و کودک هستند.

در بیانیه وزارت بهداشت غزه آمده است که منطقه غزه به شدت از کمبود دارو رنج می‌برد و رسیدن دارو به بیمارستان‌ها با مشکلات بزرگی همراه است و همزمان آب و برق نیز قطع است.

به گفته وزارت بهداشت غزه، قطع آب و تعطیلی دستگاههای تصفیه آب موجب افزایش شیوع بیماری‌ها و وبا شده است.

المیادین: ۱۵۰۰ نفر در غزه هنوز زیر آوار هستند

شبکه المیادین گزارش داد که «۱۵۰۰ شهید هنوز از زیر آوار بیرون کشیده نشده اند، در خانه‌هایی که در بمباران اسرائیل کاملا تخریب شده‌اند و ادامه این وضعیت، موجب بحران بزرگ زیست محیطی می‌شود».

صدها قربانی همچنان زیر آوار بیمارستان هستند

از سوی دیگر شب گذشته وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در پی بمباران بیمارستان المعمدانی توسط اسرائیل بیش از ۵۰۰ فلسطینی به شهادت رسیدند. این وزارتخانه تاکید کرد که صدها قربانی همچنان زیر آوار بیمارستان هستند.

خبرنگار مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین در نوار غزه گزارش داد که بمباران بیمارستان خصوصی المعمدانی در نوار غزه بزرگ‌ترین قتل عام جمعی فلسطینیان در این جنگ را رقم زده است. جنازه صدها فلسطینی از هم پاشیده و فاجعه‌ای بی‌سابقه به وقوع پیوسته است.

دفتر اطلاع رسانی دولت در غزه اعلام کرد که بیرون کشیدن اجساد شهدای فلسطینی در بیمارستان المعمدانی همچنان ادامه دارد.

به گزارش الجزیره، دفتر اطلاع رسانی دولت در نوار غزه تاکید کرد که حمله به بیمارستان المعمدانی، قتل عام قرن ۲۱ به شمار می رود و امتداد جنایت های اسرائیل از سال ۱۹۴۸ است.

منبع: شفقنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید