کد خبر: 19810

تاریخ انتشار: آذر ۱۲, ۱۳۹۷

مراسم «عشای ربانی» برای اولین بار در عربستان برگزار شد

یک هیأت قبطی‌های مصری، برای اولین بار مراسم «عشای ربانی» را در عربستان سعودی اجرا کردند.       به گزارش مدار شرقی، با ورود هیأت قبطی‌های مصری به ریاض به دعوت «محمد بن سلمان» برای اولین در تاریخ عربستان سعودی، مراسم «عشای ربانی» برگزار شد.   به نوشته‌ی پایگاه صدی البلد، «الانبا مرقس» اسقف منطقه […]

یک هیأت قبطی‌های مصری، برای اولین بار مراسم «عشای ربانی» را در عربستان سعودی اجرا کردند.

 

 

عربستان

 

به گزارش مدار شرقی، با ورود هیأت قبطی‌های مصری به ریاض به دعوت «محمد بن سلمان» برای اولین در تاریخ عربستان سعودی، مراسم «عشای ربانی» برگزار شد.

 

به نوشته‌ی پایگاه صدی البلد، «الانبا مرقس» اسقف منطقه «شبرا الخیمه» مصر امروز (یکشنبه) به دعوت «محمد بن سلمان» به همراه هیأتی وارد ریاض شد.

 

«کمیل صدیق» دبیر «شورای گردهمایی سراسری» قبطیان مصر برگزاری مراسم عشای ربانی را به منزله برداشتن اولین گام‌ها برای ساخت کلیسا در عربستان دانست.

 

برگزاری این مراسم را می‌توان اوج تعاملات بن سلمان با مسیحیان در کشوری دانست که پیروان این دین اجازه هیچ‌گونه فعالیتی را تا پیش از این نداشتند. گام‌هایی که به تدریج از سوی بن سلمان برداشته و در داخل عربستان از آن با عنوان «اصلاحات» یاد می‌شود.

 

ولی‌عهد سعودی در ماه مارس گذشته در سفر به مصر، با پاپ «توادروس دوم» رهبر قبطی‌های مصر دیدار کرد که در نمونه خود برای اولین بار رخ می‌داد. در این دیدار بن سلمان از وی خواست تا به عربستان سفر کند.

 

در شانزدهم آبان گذشته نیز رهبران سازمان مسیحیان پروتستان آمریکا و حامی رژیم صهیونیستی به ریاض رفته و با ولی‌عهد جوان دیدار کردند که بازتاب گسترده‌ای داشت.

 

«جویل روزنبرگ» رئیس این هیأت بعد از این دیدار به شبکه اسرائیلی i24 گفت که از بن سلمان خواسته است تا کلیساهای مسیحیان «ایوانجلیست» در عربستان باز شود.

 

به گفته‌ی وی محمد بن سلمان در پاسخ گفته بود: در حال حاضر امکانش نیست و القاعده اقدام به انفجار کلیسا‌ها خواهد کرد… اما از علما می‌خواهم تا حدود و مرز تحریم ساخت کلیسا را مشخص کنند و اینکه آیا خارج از مکه و مدینه می‌توان دست به این کار زد؟ اگر پاسخشان بله بود؛ در خارج از مکه و مدینه دستور ساخت کلیسا را خواهم داد.

 

«اصلاحات» ادعایی بن سلمان در ماههای اخیر شکل نا متوازن خود را بیش از پیش آشکار ساخته به طوریکه همراه با دادن اجازه رانندگی به زنان، دهها فعال حقوق زنان نیز به زندان رفته‌اند.

 

در خصوص ساخت کلیسا در عربستان و جلب رضایت شیوخ وهابی نیز باید عزم بن سلمان را در مقام عمل سنجید. به طوریکه «کنت راس» مدیر اجرایی دیده‌بان حقوق بشر پیش از این در یک پیام توئیتری در این خصوص ابراز تردید کرده و نوشته بود: گام‌های بلند ولیعهد عربستان به سمت «اسلام میانه‌روتر»، شامل حال اظهارات توأم با نفرت واعظان سعودی و کتب آموزشی که پیروان سایر فرقه‌های اسلامی و همین‌طور یهودیان و مسیحیان را هدف قرار می‌دهد؛ نمی‌شود.

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi