کد خبر: 18495

تاریخ انتشار: مهر ۱۳, ۱۳۹۷

مافیای قاچاق کودکان در کشورهای عربی

یک روزنامه مصری در گزارشی تکان دهنده در مورد فعالیت گروه های مافیایی قاچاق کودکان در کشورهای عربی نوشت: گروه مافیایی در مصر کودکان را می دزدند و آنها را برای گدایی، بردگی جنسی، سرقت اعضای بدن و قاچاق مرزی، به کشورهای دیگر می فروشند.     به گزارش مدار شرقی، روزنامه الیوم السابع نوشت: […]

یک روزنامه مصری در گزارشی تکان دهنده در مورد فعالیت گروه های مافیایی قاچاق کودکان در کشورهای عربی نوشت: گروه مافیایی در مصر کودکان را می دزدند و آنها را برای گدایی، بردگی جنسی، سرقت اعضای بدن و قاچاق مرزی، به کشورهای دیگر می فروشند.

 

مافیای قاچاق کودکان مدار شرقی

 

به گزارش مدار شرقی، روزنامه الیوم السابع نوشت: گروه  های مافیایی همچنین کودکان را به کسانی که فرزندی ندارند، می فروشند تا فرزند خوانده آنها شوند و این گروه ها برای اینکه کودکان در فرودگاه ها و دیگر مراکز دولتی شناسایی نشوند، مدارک جعلی از جمله گواهی تولد و گذرنامه برای آنها درست می کنند.

یکی از زنان کودک از دست داده در مصاحبه با الیوم السابع گفت که دخترش ربوده شده و به خارج مرزهای مصر منتقل شده و به یک زن در منطقه کردستان عراق فروخته شده است.

این زن گفت: من اهل استان قنا هستم . همسرم مرا طلاق داد و مرا با دخترم تنها گذاشت و به یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای کار کردن رفت و من برای در امان ماندن از گزند زبان همسایگان و خویشاوندان با اولین کسی که به من پیشنهاد ازدواج داد، ازدواج کردم زیرا گمان می کردم که آدم درست و مومنی است و می‌تواند از من و دخترم نگهداری کند و به من هم چنین وعده هایی داده بود.

این زن در ادامه افزود: من با شوهر جدیدم به قاهره رفتم و ۳ ماه در آنجا ماندیم. یک روز از خواب بیدار شدم و دیدم که نه از دخترم خبری هست و ونه از شوهرم، با مراجعه به اداره پلیس فهمیدم که شوهرم مجرم سابقه دار در ربودن کودکان است و یک گذرنامه جعلی برای دخترم جعل کرده بود و به خارج مصر قاچاق کرده و به یک زن عراقی فروخته بود.

در ادامه گزارش روزنامه الیوم السابع آمده است: یک مرد مصری و همسرش که یک زن غیر مصری است، به یتیم خانه ای مراجعه می کنند و پس از انجام  کارهای اداری مربوط به فرزند خواندگی، یک کودک را به نام «شحات حسین مبروک» به فرزند خواندگی قبول می کنند و از این مرکز تحویل می گیرند تا از وی نگهداری کنند ولی معلوم می شود که کودک را ربوده و به خارج مصر منتقل کرده اند. این در حالیست که تحویل کودکان بی سرپرست به افرادی غیر از اتباع مصری ممنوع است اما این زن و مرد با پرداخت رشوه توانسته بودند، کودک را تحویل بگیرند و به خارج مصر منتقل کنند و به یک زن عراقی بفروشند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com