تهران
کد خبر:2233
پ

لزوم جبران نقض برجام

«عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه گفت: تمدید تحریم های ۱۰ ساله کنگره آمریکا علیه ایران، نقض تعهدات آمریکا در توافق هسته ای است که باید جبران شود. به گزارش مدار شرقی به نقل از شبکه خبری پرس تی وی، «عباس عراقچی» معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری برجام […]

«عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه گفت: تمدید تحریم های ۱۰ ساله کنگره آمریکا علیه ایران، نقض تعهدات آمریکا در توافق هسته ای است که باید جبران شود.

به گزارش مدار شرقی به نقل از شبکه خبری پرس تی وی، «عباس عراقچی» معاون حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری برجام تاکید کرد که آمریکا با تمدید تحریم ها علیه ایران، برجام را نقض کرده است و باید آن را جبران کند.
بر اساس این گزارش، معاون وزیر امور خارجه که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام به وین سفر کرده بود، گفت که در این نشست موضوع نقض برجام توسط آمریکا و مسئله جبران آن مورد بررسی قرار می گیرد.
«عراقچی» در مورد جلسات کارشناسی که قبل از شروع نشست کمیسیون مشترک برگزار شد، گفت: کارشناسان مباحث خوبی مطرح کردند و ما در این جلسات به نتایج و جمع بندی های خوبی رسیدیم.
وی با بیان اینکه در جلسات قبل از نشست کارشناسان ایرانی و آمریکایی دوره ای مذاکرات با هم داشتند افزود: طبق قوانین برجام اگر کشوری نسبت به رفتار کشور دیگر شکایتی یا اختلافی داشته باشد، اول باید مذاکرات دو جانبه بین آنها برگزار شود و در این جهت کارشناسان ایرانی و آمریکایی با هم مذاکراتی داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید