تهران
کد خبر:4884
پ

قرارداد بزرگ تسلیحاتی هند و اسرائیل

هند با عقد قراردادی نظامی با اسرائیل تسلیحاتی به ارزش دو میلیارد دلار از این کشور خریداری می کند ، این معامله “بزرگترین قرارداد دفاعی در تاریخ اسلحه‌سازی اسرائیل” به شمار می‌رود. به گزارش مدار شرقی به نقل از ایسنا، قرارداد تسلیحاتی بزرگی که میان دولت هند و شرکت اسرائیلی “ایروسپیس” امضا شده بود،بزودی به […]

هند با عقد قراردادی نظامی با اسرائیل تسلیحاتی به ارزش دو میلیارد دلار از این کشور خریداری می کند ، این معامله “بزرگترین قرارداد دفاعی در تاریخ اسلحه‌سازی اسرائیل” به شمار می‌رود.

به گزارش مدار شرقی به نقل از ایسنا، قرارداد تسلیحاتی بزرگی که میان دولت هند و شرکت اسرائیلی “ایروسپیس” امضا شده بود،بزودی به مرحله اجرایی می‌رسد.

طبق این قرارداد که حدود ۲ میلیارد دلار ارزش دارد، هند از اسرائیل یک سیستم دفاعی پیشرفته شامل موشک‌های میان‌برد زمین به هوا خریداری می‌کند،

همچنین این قرارداد بسته‌ای حاوی تکنولوژی ارتباطات را نیز در بر می‌گیرد.

به گفته شرکت ایروسپیس، که یک بنگاه دولتی است، این معامله “بزرگترین قرارداد دفاعی در تاریخ اسلحه‌سازی اسرائیل” به شمار می‌رود.

اسرائیل همچنین یک سیستم دفاع دریایی به هند تحویل می‌دهد که شامل موشک‌های دوربرد زمین به هوا است و در اولین ناو هواپیمابر نیروی دریایی هند نصب می‌شود،ناو مزبور در دست تولید است.

دولت هند به ریاست نخست وزیر آن «نارندرا مودی» قصد دارد با هدف پایین آوردن هزینه واردات، برخی از بخش‌های این سیستم دفاعی پیشرفته را در داخل تولید کند.

در ماه‌های گذشته دولت هند از کمپانی‌های خارجی دعوت کرده است که بیش از پیش در عرصه دفاعی هند سرمایه‌گذاری کنند.

هند در سال‌های اخیر مبالغ هنگفتی برای نوسازی تجهیزات نظامی خود هزینه کرده است.

به گزارش دویچه‌وله، تسلیحات ارتش هند عمدتا توسط اتحاد شوروی (سابق) تأمین می‌شد، که اکنون فرسوده شده است. اکنون هند برای نوسازی ارتش خود به صادرکنندگان غربی روی آورده و در چند سال گذشته بیش از ده میلیارد اسلحه خریداری کرده است.

هند به خاطر رقابت با دو قدرت بزرگ منطقه یعنی چین و پاکستان خود را به نوسازی ارتش و بالا بردن توان نظامی ملزم می‌بیند.

از سال ۲۰۱۴ که حزب جاناتا در هند به قدرت رسید، دولت این کشور قراردادهای دفاعی بزرگی منعقد کرده است.

اسرائیل امروزه به صادرکنندگان بزرگ اسلحه پیشرفته در جهان تبدیل شده است و سالانه حدود ۶٫۵ میلیارد اسلحه صادر می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید