کد خبر: 18874

تاریخ انتشار: مهر ۲۸, ۱۳۹۷

عکسی که سرنوشت خاشقجی را شرح داد !

تصویری که عکاس خبرگزاری آناتولی از مقابل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول گرفته است و حرف‌های بسیاری در درون خود دارد.     به گزارش مدار شرقی، تصویر فوق فردی از تیم تحقیقات ترکیه را نشان می‌دهد که برای انجام تحقیقات در خصوص قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی، در حال ورود به کنسولگری […]

تصویری که عکاس خبرگزاری آناتولی از مقابل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول گرفته است و حرف‌های بسیاری در درون خود دارد.

 

کنسولگری عربستان

 

به گزارش مدار شرقی، تصویر فوق فردی از تیم تحقیقات ترکیه را نشان می‌دهد که برای انجام تحقیقات در خصوص قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی، در حال ورود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول است. این تصویر در سطج جهانی بازتاب وسیع داشت.

خاشقجی سپتامبر ۲۰۱۷ از عربستان متواری شد و بعد از آن به عنوان ستون‌نویس «واشنگتن‌پست» مقاله‌هایی در انتقاد از سیاست‌های کشورش به ویژه «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی منتشر کرد. خاشقجی از جمله منتقدان صریح دخالت نظامی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در کشور یمن بود. وی چندی پیش وارد کنسولگری سعودی در استانبول شد و از آن پس مفقود شد.

ریاض بامداد امروز شنبه (بیستم اکتبر) کشته شدن جمال خاشقجی  را تأیید و اعلام کرد وی بعد از درگیری در کنسولگری این کشور در استانبول، کشته شده است. دادستان کل پادشاهی عربستان سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد نتایج تحقیقات اولیه نشان می‌دهد بین خاشقجی و افرادی که روز دوم اکتبر با او داخل کنسولگری سعودی در استانبول ملاقات کردند درگیری رخ داده که به کشته شدن روزنامه‌نگار سعودی منجر شده است.

بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی از جمله عفو بین‌الملل اعلام کرده‌اند که روایت سعودی از قتل این روزنامه‌نگار محل شک و تردید است. آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز تأکید کرده است که روایت سعودی‌ها را قبول ندارد. ترکیه هم بر ادامه تحقیقات تا روشن شدن تمامی زوایای این قتل تأکید کرده است.

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com