تهران
کد خبر:36782
پ

عمان و امریکا درباره آتش‌بس در یمن گفت‌وگو کردند

وزیر خارجه عمان و فرستاده ویژه آمریکا به یمن درباره آتش‌بس یمن بحث و گفت‌وگو کردند.   به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان با تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن در مسقط درباره آخرین تحولات یمن به ویژه موضوع آتش‌بس بحث و تبادل نظر کردند. دو […]

وزیر خارجه عمان و فرستاده ویژه آمریکا به یمن درباره آتش‌بس یمن بحث و گفت‌وگو کردند.

 

به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان با تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن در مسقط درباره آخرین تحولات یمن به ویژه موضوع آتش‌بس بحث و تبادل نظر کردند.

دو طرف بر «اهمیت تلاش مشترک برای تقویت اعتماد و مذاکرات سازنده بین تمام طرف‌های یمنی و حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای پایان جنگ یمن و ورود به روند سیاسی فراگیر» تأکید کردند.

سازمان ملل دوم اوت به نقل از هانس گروندبرگ، فرستاده این نهاد جهانی به یمن اعلام کرد که طرف‌های درگیر با تمدید آتش‌بس به مدت دو ماه دیگر و طبق شروط قبلی موافقت کردند.

از جمله بندهای مهم آتش‌بس موافقت با انجام هفته‌ای دو پرواز از فرودگاه صنعا و به مقصد آن و برگزاری نشستی میان طرف‌ها جهت توافق درباره بازگشایی مسیرها در تعز و دیگر استان‌ها جهت تسهیل عبور و مرور افراد در داخل یمن بودند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید