کد خبر: 19781

تاریخ انتشار: آذر ۱۰, ۱۳۹۷

صادرات ترکیه در ماه نوامبر گذشته رکورد زد

صادرات ترکیه طبق اطلاعات اولیه که از سوی وزارت بازرگانی ترکیه منتشر شده نشان می‌دهد این شاخص در ماه نوامبر رکورد زده است.     به گزارش مدار شرقی، به نقل از روزنامه حریت، آمارهای اولیه ارائه شده از سوی وزارت بازرگانی ترکیه حکایت از آن دارند که صادرات این کشور در ماه نوامبر نسبت به مدت […]

صادرات ترکیه طبق اطلاعات اولیه که از سوی وزارت بازرگانی ترکیه منتشر شده نشان می‌دهد این شاخص در ماه نوامبر رکورد زده است.

 

اقتصاد ترکیه صادرات

 

به گزارش مدار شرقی، به نقل از روزنامه حریت، آمارهای اولیه ارائه شده از سوی وزارت بازرگانی ترکیه حکایت از آن دارند که صادرات این کشور در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۴۹ درصد افزایش داشته است. این آمار نشان‌ می‌دهد ترکیه در ماه گذشته میلادی ۱۹.۵ میلیارد دلار صادرات داشته است، از طرف دیگر واردات این کشور نیز ۲۱.۴۷ درصد کاهش یافته و به ۱۶.۱ میلیارد دلار رسیده است.

 

در حالی که نسبت پوشش صادرات به واردات تنها ۶۹ درصد در نوامبر سال گذشته بود، این میزان هم اکنون به ۹۶.۳ درصد رسیده است. از طرف دیگری کسری تجاری این کشور در ماه گذشته میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۰.۵ درصد کاهش یافته و به ۶۰۴ میلیون دلار رسیده است.

 

آمار وزارت بازرگانی ترکیه همچنین نشان می‌دهد طی ۱۲ ماه گذشته ترکیه ۱۶۸.۷۷ میلیارد دلار صادرات داشته است که رکورد جدیدی برای این کشور محسوب می‌شود.

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi