کد خبر: 22428

تاریخ انتشار: فروردین ۱۵, ۱۳۹۸

شروط پیچیده امارات و عربستان سعودی برای ارائه کمک‌ مالی به اردن

عربستان سعودی و امارات ارائه کمک‌های مالی به اردن را به شروط پیچیده‌ای منوط کرده‌اند که موافقت اردن با این شروط را دشوار کرده است. سعودی و امارات ارائه کمک‌های مالی به اردن را به شروط پیچیده‌ای منوط کرده‌اند که موافقت اردن با این شروط را دشوار کرده است. به گزارش مدار شرقی، برخی کشورهای […]

عربستان سعودی و امارات ارائه کمک‌های مالی به اردن را به شروط پیچیده‌ای منوط کرده‌اند که موافقت اردن با این شروط را دشوار کرده است. سعودی و امارات ارائه کمک‌های مالی به اردن را به شروط پیچیده‌ای منوط کرده‌اند که موافقت اردن با این شروط را دشوار کرده است.

اردن و عربستان سعودی

به گزارش مدار شرقی، برخی کشورهای عربی ارائه کمک‌های مالی به اردن طی امسال و سال آینده را به برخی شروط از جمله اختصاص مستقیم این کمک‌ها به پروژه‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری، منوط کرده‌اند.

روزنامه «رأی‌الیوم» به نقل از یک منبع دیپلماتیک عربی نوشت که کشورهای عربی به جای اعطای کمک‌های مالی به صورت سپرده‌های نقدی، از دولت اردن خواسته‌اند طرح‌هایی در خصوص پروژه‌های سرمایه‌گذاری و تولیدی سودآور تدوین کند تا این کمک‌های مالی را دریافت کند.

طبق این گزارش، برخی واسطه‌های مالی در کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و امارات به دنبال بهانه‌ و مانع‌تراشی برای عدم سرمایه‌گذاری در اردن یا ارائه کمک‌های مالی مستقیم به این کشور هستند.

سیاستمداران اردنی نیز «دلایل سیاسی» را علت عدم پایبندی عربستان سعودی به وعده‌های خود برای کمک مالی به اردن عنوان کرده‌اند.

اخیرا «عمر الرزاز» نخست‌وزیر اردن به عربستان سعودی سفر کرده و با ملک سلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

اردن از بحران اقتصادی رنج می‌برد و در چند ماه اخیر با تظاهرات‌های مردمی به خصوص در اعتراض با تصویب قانون مالیات بر درآمد مواجه بود.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com