کد خبر: 8235

تاریخ انتشار: تیر ۱۸, ۱۳۹۶

شروط اردوغان برای اجرای توافقنامه پاریس

رئیس جمهور ترکیه شروطی را برای اجرای توافقنامه آب و هوایی پاریس مطرح کرد. به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری آلمان «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در پایان نشست گروه ۲۰ مخالفت خود با خروج آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس را به صورت واضح اعلام کرد. وی پس از نشست سران ۲۰ […]

رئیس جمهور ترکیه شروطی را برای اجرای توافقنامه آب و هوایی پاریس مطرح کرد.

به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری آلمان «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در پایان نشست گروه ۲۰ مخالفت خود با خروج آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس را به صورت واضح اعلام کرد.
وی پس از نشست سران ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان در هامبورگ آلمان اجرای پیمان اقلیمی پاریس در کشورش را مشروط به اجرای تعهداتی دانست.
رئیس جمهور ترکیه، افزود: به صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه اطلاع داده که پارلمان ترکیه، پیمان اقلیمی پاریس را تصویب نخواهد کرد، مگر اینکه وعده هایی که به آنکارا داده شده اند عملی شوند.
به گفته «اردوغان» فرانسه در هنگام امضای پیمان اقلیمی پاریس به ترکیه وعده داده است هزینه های آنکارا برای اجرای این پیمان را جبران کند.
وی تصریح کرد: برخی از کشورهای عضو گروه ۲۰ با پیمان اقلیمی پاریس مشکل دارند و حمایت همه جانبه خود از آن را تکرار نخواهند کرد.
گفتنی است، پیمان اقلیمی پاریس روز ۱۲ دسامبر ۲۰۱۵ در کنفرانس اقلیمی ملل متحد در پایتخت فرانسه تصویب شد. به جز سوریه، نیکاراگوئه و آمریکا همه کشورهای جهان این پیمان را به رسمیت می شناسند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com