کد خبر: 19873

تاریخ انتشار: آذر ۱۵, ۱۳۹۷

«شان پن» مستند «جمال خاشقجی» را می‌سازد

منابع خبری روز چهارشنبه گفته‌اند «شان پن» بازیگر و کارگردان معروف آمریکایی برای ساخت فیلمی از نحوه قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی به ترکیه سفر کرده است.   به گزارش مدار شرقی،رسانه‌های ترکیه از حضور «شان پن»، بازیگر و کارگردان معروف آمریکایی در ترکیه جهت ساخت فیلم قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی خبر دادند. […]

منابع خبری روز چهارشنبه گفته‌اند «شان پن» بازیگر و کارگردان معروف آمریکایی برای ساخت فیلمی از نحوه قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی به ترکیه سفر کرده است.

 

شان پن

به گزارش مدار شرقی،رسانه‌های ترکیه از حضور «شان پن»، بازیگر و کارگردان معروف آمریکایی در ترکیه جهت ساخت فیلم قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی خبر دادند.

 

خبرگزاری آناتولی ترکیه چهارشنبه (۱۴ آذر) گزارش داد که پن امروز به همراه تیم ده نفره خود بعد از ورود به فرودگاه استانبول به محوطه اطراف کنسولگری سعودی رفته و شروع به عکس‌برداری از آن کرد. خاشقجی، ۱۰ مهرماه بعد از ورود به کنسولگری سعودی در استانبول ترور شد.

 

خبرنگار آناتولی می‌گوید این بازیگر معروف آمریکایی قصد دارد فیلمی مستند از جنایت قتل جمال خاشقجی بسازد.

 

پن در برابر کنسولگری سعودی

 

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی مقیم آمریکا که از منتقدان سیاست‌های بن‌ سلمان، وی‌عهد سعودی بود، دهم مهر ماه (دوم اکتبر) در ساختمان کنسولگری سعودی به طرز فجیعی به قتل رسید و بنا به گفته مقامات قضایی ترکیه، جسد او بعد از قتل با اره تکه تکه شده و با اسید از بین رفته است.

 

عربستان سعودی در ابتدای امر منکر قتل شد ولی تحت فشار جامعه جهانی، به قتل او در کنسولگری سعودی اذعان کرد، ولی هرگونه نقش ولی‌عهد سعودی در ماجرای این قتل را بارها تکذیب کرده است.

 

بر اساس اسناد و مدارک ترکیه و ارزیابی‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا شخص بن سلمان آمر قتل خاشقجی بوده است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi