کد خبر: 4718

تاریخ انتشار: فروردین ۱۵, ۱۳۹۶

سیسی: شیفته ی شخصیت ترامپ شده ام

رئیس‌جمهور آمریکا در دیدارش با همتای مصری خود در واشنگتن ضمن تلاش برای بازسازی روابط دوجانبه، قاهره را “دوست و همپیمانی قوی” برای آمریکا خواند،«سیسی»نیز ضمن تقدیر از رئیس جمهور آمریکا بیان داشت که شیفته شخصیت وی شده است. به گزارش مدار شرقی  به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این دومین نشست میان «دونالد […]

رئیس‌جمهور آمریکا در دیدارش با همتای مصری خود در واشنگتن ضمن تلاش برای بازسازی روابط دوجانبه، قاهره را “دوست و همپیمانی قوی” برای آمریکا خواند،«سیسی»نیز ضمن تقدیر از رئیس جمهور آمریکا بیان داشت که شیفته شخصیت وی شده است.

به گزارش مدار شرقی  به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این دومین نشست میان «دونالد ترامپ» و «عبدالفتاح سیسی»، روسای جمهور آمریکا و مصر و اولین دیدار میان یک رهبر عربی با رئیس‌جمهور جدید آمریکا است. همچنین نشست مذکور نخستین دیدار ترامپ با سیسی در سمت ریاست جمهوری آمریکا است.

در این دیدار «ترامپ» تلاش کرد تا روابط قاهره و آمریکا را که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما دچار تنش شده بود بازسازی کند.

وی همچنین ضمن حمایت کامل از مصر برای همکاری با این کشور در مبارزه با تروریسم و تندروی متحد شد.

«ترامپ» در نشستی با «سیسی» گفت: دوست دارم که همه بدانند و اگر کوچکترین شکی دارند مطمئن شوند ما با قدرت پشت «سیسی» ایستاده‌ایم. ما پشت مصر و مردم آن ایستاده‌ایم.

این نخستین سفر «سیسی» به آمریکا از زمان انتخاب وی از سال ۲۰۱۴  به شمار می‌رود و «اوباما» در دوره ریاست جمهوری خود هرگز از سیسی به آمریکا دعوت نکرده بود.

«ترامپ» همچنین گفت: دوست دارم به «سیسی» بگویم که تو دوست و هم‌پیمانی قوی برای آمریکا هستی و ما هم دوستی و هم‌پیمانی برای مصر هستیم.

«ترامپ» همچنین ضمن تحسین مواضع و سیاست‌های «سیسی» گفت: سیسی به درستی در شرایطی دشوار عمل می‌کند.

«ترامپ» همچنین در دیدار با همتای مصری خود که برای اولین بار از کاخ سفید دیدن کرد گفت: ما و مصر پیوندهای مشترک بسیاری داریم. ما از اولین باری که یکدیگر را دیدیم به هم نزدیک شدیم.

«سیسی» نیز ضمن تقدیر از ترامپ اعلام کرد که شیفته شخصیت ترامپ شده است.

وی که صحبت‌هایش به زبان انگلیسی ترجمه می‌شد اعلام کرد قصد دارد با رئیس‌جمهور آمریکا درباره استراتژی فعالی برای مبارزه با تروریسم همکاری کند.

در جریان دیدار «سیسی» و «ترامپ» درباره مسائل مختلفی از جمله کمک‌های آمریکا به مصر و برنامه‌های کمک‌های اقتصادی و نظامی این کشور و همچنین مساله لیبی و سوریه و تروریسم بحث و گفتگو شد.

«سامح شکری»، وزیر امور خارجه مصر در اظهاراتی گفت: در نشست روسای جمهور دو کشور درباره احیای روابط و همکاری‌ها و تهدیدات مشترک به ویژه مساله تروریسم گفت‌وگو شد.

وی همچنین اعلام کرد که در این دیدار درباره حمایت اقتصادی، سیاسی و امنیتی آمریکا از مصر و مساله فلسطین و دیدگاه‌های دو طرف درباره روند صلح گفت‌وگو شد و طرف آمریکایی آمادگی خود را برای پیشبرد روند صلح خاورمیانه اعلام کرد.

در پایان نشست روسای جمهور دو کشور کنفرانس مطبوعاتی مشترکی میان دو طرف برگزار نشد.

مصر و اردن دو کشور عربی هستند که معاهده صلح با رژیم صهیونیستی را امضا کرده و همواره در ائتلاف‌های منطقه‌ای آمریکا حضور داشته‌اند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com