کد خبر: 3778

تاریخ انتشار: اسفند ۱۶, ۱۳۹۵

سوریه؛ محور گفتگوهای اردوغان و پوتین

وزیر امورخارجه روسیه گفت: روسای ترکیه و روسیه در جریان دیدار آتی درباره حل بحران سوریه با یکدیگر تبادل نظر خواهند کرد. به گزارش مدار شرقی به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: در دیدار روسای جمهور روسیه و ترکیه حل و فصل درگیری ها در سوریه از اولویت های […]

وزیر امورخارجه روسیه گفت: روسای ترکیه و روسیه در جریان دیدار آتی درباره حل بحران سوریه با یکدیگر تبادل نظر خواهند کرد.

به گزارش مدار شرقی به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: در دیدار روسای جمهور روسیه و ترکیه حل و فصل درگیری ها در سوریه از اولویت های رایزنی مسئولان ارشد دو کشور خواهد بود.
وی افزود: ترکیه شریک نزدیکی برای روسیه است و دیدار آتی سران دو کشور روسیه و ترکیه در آینده نزدیکی برگزار خواهد شد و ما در این نشست درباره موضوعات مختلفی بحث و تبادل نظر خواهیم کرد. قرار است در نشست مذکور پیرامون همکاری های دو کشور در عرصه سیاست خارجی با اولویت حل و فصل بحران کنونی در سوریه تبادل نظر میان روسای جمهور دو کشور به انجام برسد.
خبرگزاری اینترفکس پیش از این درباره این دیدار اعلام کرده بود: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه قرار است در روزهای نهم ودهم ماه مارس سال جاری به روسیه سفر کرده و در جریان این سفر با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود پیرامون برخی موضوعات تبادل نظر کند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com