تهران
کد خبر:15505
پ

تعویق سفر «مایک پنس» به مصر و سرزمین های اشغالی

سفر برنامه ریزی شده معاون رئیس جمهور آمریکا به مصر و سرزمین های اشغالی به تعویق افتاد. به گزارش خبرگزاری مدار شرقی به نقل از سی اِن اِن، دفتر «مایک پنس» گفت که سفر برنامه ریزی شده معاون رئیس جمهور آمریکا به مصر و سرزمین های اشغالی به ماه میلادی آینده موکول شد. دفتر پنس […]


سفر برنامه ریزی شده معاون رئیس جمهور آمریکا به مصر و سرزمین های اشغالی به تعویق افتاد.

به گزارش خبرگزاری مدار شرقی به نقل از سی اِن اِن، دفتر «مایک پنس» گفت که سفر برنامه ریزی شده معاون رئیس جمهور آمریکا به مصر و سرزمین های اشغالی به ماه میلادی آینده موکول شد.

دفتر پنس با صدور یک بیانیه در توضیح چرایی این تصمیم، اطمینان یافتن از تصویب لایحه «کاهش مالیاتی» حزب جمهوریخواه در مجلس سنا را عنوان کرد. «الیسا فرح» معاون مطبوعاتی دفتر مایک پنس در این بیانیه گفت که «بزرگترین [لایحه] کاهش مالیات در تاریخ آمریکا یک دستاورد برجسته برای رئیس جمهور رئیس جمهور آمریکا و مایه تسکین و آسودگی خاطر آمریکائیان سختکوش است».

یک مقام بلندپایه دولت آمریکا نیز گفت که مایک پنس قرار است چهاردهم ژانویه سال میلادی آینده به مصر و سرزمین های اشغالی و احتمالا کشورهای دیگری در منطقه سفر کند.

یک مقام دولت آمریکا نیز گفت: در حالی که شرایط رای گیری برای تصویب لایحه کاهش مالیات «در وضعیت بسیار خوبی» قرار داد، پنس- که رای او می تواند به عنوان یک «رأی تعیین کننده» در سنا عمل کند- تمایلی به ریسک و مخاطره افکندن این شرایط ندارد؛ به ویژه آنکه امکان دارد سناتور «جان مک کین» به دلیل وضعیت جسمانی خود در این رأی گیری شرکت نکند.

شایان ذکر است که به رغم ادامه اعتراض ها فلسطینیان علیه تصمیم جنجالی رئیس جمهور آمریکا برای به رسمیت شناختن «بیت المقدس» به عنوان پایتخت اسرائیل، مسئولان دولت آمریکا تأکید کردند که این نا آرامیها و نگرانیهای امنیتی دلیل به تعویق انداختن سفر مایک پنس نیست.

گفتنی است که «رئیس تشکیلات خودگردان» رئیس دولت فلسطین و رهبران برجسته مسلمان و مسیحیان قبطی مصر در واکنش به این تصمیم رئیس جمهور آمریکا، دیدار برنامه ریزی شده خود با مایک پنس را لغو کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید