تهران
کد خبر:40313
پ

ستاد هویت گرایان در ارومیه با چه هدفی تشکیل شده است؟

درحالیکه دکتر پزشکیان نامزد جناح اصلاح طلب در انتخابات صراحتا اعلام کرده که ملی فکر می کند و قوم گرا بودن خود را رد کرده است اما ستادی از طرف وی با هدف قوم گرایی در ارومیه تشکیل شده است.

به گزارش مدار شرقی به نقل از کردپرس، ستادی در ارومیه برای مسعود پزشکیان تشکل شده است با عنوان ستاد هویت خواهی که سبب واکنش جمعی از شهروندان این شهر شده است.

این اولین باری است که در تاریخ انتخابات ایران یک جریان هویت طلب رسما از درون ستاد انتخاباتی یک کاندیدای ریاست جمهوری اعلام موجودیت می کنند.

بر اساس این گزارش، این حرکت سیاسی در حالی صورت می گیرد که بسیاری از شهروندان کرد استان آذربایجان غربی از قبل نسبت به شکل گیری جریان هویت طلبی در ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری دکتر پزشکیان اظهار نگرانی کرده بودند.

دکتر پزشکیان متعلق به جبهه اصلاح طلبان می باشد و این رویکرد قومی با شعار جریان اصلاحات که روزی شعارشان ایران برای همه ایرانیان بود منافات دارد و از طرفی با کلکسیون فهرست کابینه دولت آینده در صورت پیروزی که از اقوام و سلایق مختلف است همخوانی ندارد.

از طرف دیگر دکتر پزشکیان نیز صراحتا اعلام داشت او ملی فکر می کند و قوم گرا بودن خود را رد کرد.

ایجاد ستاد هویت گرایان ضمن اینکه تنش زا می باشد با خط کش ملی و حتی منطقه ای قابل اندازه گیری نمی باشد.

شهروندان کرد استان آذربایجان غربی از فعال شدن جریان افراطی قومگرا در ستاد انتخاباتی دکتر پزشکیان نگرانند و بیشتر نگران دست آورد یازده اسفند ۱۴۰۲ خود می باشند که در آن توانستند برای اولین بار دو نماینده از حوزه اورمیه روانه مجلس داشته باشند و همچنین نگران از بازگشت برخی افراد هویت طلب به صدر مدیریت استان هستند مدیریتی که طی دو دوره گذشته در دو دولت با دو گفتمان متفاوت از دست قومگرا ها خارج شده بود و نگاه متوازنی را در سطح مدیریت استان به وجود آورده بود که به میزان مشارکت عمومی آحاد مردم استان انجامیده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید