تهران
کد خبر:26420
پ

رونمایی از لوگو و شعار بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ عربستان

کمیته ملی المپیک عربستان از لوگو و شعار خود برای بازیهای آسیایی ۲۰۳۰ رونمایی کرد به گزارش مدار شرقی، دولت عربستان سعودی از شعار و لوگوی خود برای بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ رونمایی کرد. عربستان مدعی است این رویداد یک نیروی محرک در تحول شهر و جامعه این کشور خواهد بود. پایتخت عربستان در رقابت برای […]

کمیته ملی المپیک عربستان از لوگو و شعار خود برای بازیهای آسیایی ۲۰۳۰ رونمایی کرد

به گزارش مدار شرقی، دولت عربستان سعودی از شعار و لوگوی خود برای بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ رونمایی کرد. عربستان مدعی است این رویداد یک نیروی محرک در تحول شهر و جامعه این کشور خواهد بود.

پایتخت عربستان در رقابت برای گرفتن این میزبانی با دوحه قطر است. روز گذشته دوحه پیشنهاد خود را اولویت ملی توصیف کرد و سعودی ها امروز دقیقاً از همان عبارت استفاده کردند. هر دو کشور پرونده‌های نامزدی خود را روز گذشته به شورای المپیک آسیا ارسال کردند.

بر اساس اعلام OCA میزبان در مجمع عمومی در مسقط که ۱۶ دسامبر برگزار می‌شود، انتخاب خواهد شد.

ریاض شعار تحول در آینده را انتخاب کرده است و آرم آن نقشه‌ای از پادشاهی است که در آن پیکتوگرام‌های ورزشی گنجانده شده است. عربستان تاکنون میزبانی بازی‌های آسیایی را برعهده نداشته است.

کمیته ملی المپیک عربستان در این باره گفت: میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ افتخاری عظیم و فرصتی برای الهام بخشیدن به نسل جدیدی از ورزشکاران در سراسر آسیا و منطقه خواهد بود. ما علاقه مند به میزبانی اولین بازیهای آسیایی هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید