کد خبر: 21455

تاریخ انتشار: بهمن ۱۷, ۱۳۹۷

راه‌اندازی صفحه توئیتری وزارت خارجه اسرائیل برای ارتباط با کشورهای خلیج فارس

وزارت خارجه اسرائیل صفحه مجازی خود در شبکه اجتماعی توئیتر را برای ارتباط با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بازگشایی کرد. به گزارش مدار شرقی، وزارت خارجه اسرائیل که صفحات مجازی مختلفی در شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با کشورهای عربی دایر کرده است، صفحه «اسرائیل فی الخلیج» در توئیتر را پس از وقفه شش ساله […]

وزارت خارجه اسرائیل صفحه مجازی خود در شبکه اجتماعی توئیتر را برای ارتباط با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بازگشایی کرد.

اسرائیل کشورهای خلیج فارس

به گزارش مدار شرقی، وزارت خارجه اسرائیل که صفحات مجازی مختلفی در شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با کشورهای عربی دایر کرده است، صفحه «اسرائیل فی الخلیج» در توئیتر را پس از وقفه شش ساله دوباره راه‌اندازی کرد.

در متن منتشر شده در این صفحه آمده است: «خوشحالیم که بازگشایی صفحه «اسرائیل  فی الخلیج» با هدف توسعه گفت‌و‌گوها میان اسرائیل و مردم خلیج [فارس] را اعلام کنیم. امیدواریم که این سفارت مجازی در تعمیق روابط میان مردم کشورهای خلیج [فارس] و اسرائیل در همه زمینه‌ها سهم داشته باشد.»

این صفحه مجازی برای اولین بار در جولای ۲۰۱۳ تأسیس شد اما در دسامبر ۲۰۱۴ فعالیت خود را متوقف کرد و از شب گذشته دوباره آغاز به کار کرده است.

با نگاهی به نظرات کاربران عرب‌زبان ذیل این پست، مشاهده می‌کنیم که به جز چند نفر، باقی هرگونه عادی‌سازی روابط با اسرائیل را محکوم کرده‌اند.

وزارت خارجه رژیم اسرائیل پیش از این صفحات بسیاری در شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با مردم کشورهایی که با آن‌ها در تخاصم به سر می‌برد، دایر کرده است. اسرائیل به عربی، اسرائیل با لهجه عراقی، اسرائیل به فارسی نمونه‌های از این دست تلاش‌ها در راستای دیپلماسی عمومی این رژیم است.

در کنار این صفحات، «اویخای ادرعی» سخنگوی عرب‌زبان وزارت خارجه رژیم اسرائیل و شخص بنیامین نتانیاهو نیز صفحاتی در شبکه‌های مجازی به زبان عربی، دایر کرده‌اند. علاوه بر این دهها صفحه مجازی با هدف عادی‌سازی روابط میان اعراب و اسرائیل دایر شده است.

تأکید برحق بودن رژیم اسرائیل، تبلیغات علیه گروههای فلسطینی ضد سازش، تأکید بر صلح ، تبلیغ و تشویق لزوم بهبود روابط و عادی‌سازی، تبلیغ «لزوم دوستی میان اعراب و اسرائیل»، آتش‌افروزی در تنور اختلافات ایران و برخی کشورهای عربی از جمله محتوای این صفحات است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com