کد خبر: 21085

تاریخ انتشار: بهمن ۱, ۱۳۹۷

دو جشنواره سینمایی در کشورهای عربی خلیج فارس برگزار می‌شود

جشنواره «فیلم سعودی» در عربستان و جشنواره سینمایی «شارجه» امارات در روزهای آتی در این دو کشور برگزار خواهد شد. به گزارش مدار شرقی، روزنامه الحیات از برگزاری پنجمین دور جشنواره «فیلم‌های سعودی» در ماه مارس ۲۰۱۹ خبر داد. این جشنواره را که دور نخست آن در سال ۲۰۰۸ برگزار شد، «جمعیت فرهنگ و هنرهای […]

جشنواره «فیلم سعودی» در عربستان و جشنواره سینمایی «شارجه» امارات در روزهای آتی در این دو کشور برگزار خواهد شد.

جشنواره سینمایی


به گزارش مدار شرقی، روزنامه الحیات از برگزاری پنجمین دور جشنواره «فیلم‌های سعودی» در ماه مارس ۲۰۱۹ خبر داد. این جشنواره را که دور نخست آن در سال ۲۰۰۸ برگزار شد، «جمعیت فرهنگ و هنرهای دمام» با همکاری «مرکز فرهنگی بین‌المللی ملک عبدالعزیز» برگزار می‌کند.

در این جشنواره فیلم‌های سعودی ساخته شده در سه زمینه داستانی، مستند و تجربی به تماشا گذاشته می‌شوند. جشنواره، دارای بخش مسابقه فیلمنامه‌نویسی نیز خواهد بود. در بخش بازار فیلم جشنواره، فیلم‌هایی از امارات عربی متحده، کویت، بحرین و عمان عرضه خواهد شد و همچنین کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی سینماگرانی از کشورهای عرب، دیگر بخش‌های این جشنواره خواهند بود.

جشنواره سینمایی سعودی شش روز جریان خواهد داشت.

الحیات در گزارشی دیگر گشایش جشنواره سینمائی ۹ روزه در شارجه را خبر داده است. این جشنواره از روز جمعه ۱۴۰ فیلم تولیدشده در امارات و دیگر کشورهای عرب و نیز فیلم‌هایی از اروپا و آمریکا را در چهار سینمای شارجه به تماشا می‌گذارد.

۳۰ فیلم از این مجموعه برای نخستین بارست که عرضه می‌شوند. جشنواره شارجه به سه فیلم برگزیده در سه زمینه داستانی، تجربی و مستند جوائزی اهدا خواهد کرد. در هیئت داوران جشنواره، کمال الجعفری فیلمساز فلسطینی و جیهان الطاهری فیلمساز مصری-فرانسوی نیز عضویت دارند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com