تهران
کد خبر:23369
پ

توریسم قرآنی در گلپایگان

یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن همراه با ترجمه و تدبر ویژه حافظان مهد قرآن از سراسر کشور با عنوان «ترنم وحی» در شهرهای گلپایگان و خوانسار برگزار خواهد شد. به گزارش مدار شرقی، موسسه مهد قرآن مسئول برگزاری این دوره آزمون حافظان قرآن کریم است که در یازدهمین دوره با حافظ قرآن برگزار […]

یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن همراه با ترجمه و تدبر ویژه حافظان مهد قرآن از سراسر کشور با عنوان «ترنم وحی» در شهرهای گلپایگان و خوانسار برگزار خواهد شد.

ترنم وحی

به گزارش مدار شرقی، موسسه مهد قرآن مسئول برگزاری این دوره آزمون حافظان قرآن کریم است که در یازدهمین دوره با حافظ قرآن برگزار خواهد شد.

« منوچهر متکی» نایب رئیس هیئت امنا موسسه مهد قرآن در کنفرانس خبری یازدهمین دوره این آزمون گفت: این مؤسسه با ۲۷ سال سابقه فعالیت با هدایت بزرگانی چون مرحوم «آیت الله غیوری» و حجج اسلام «قرائتی» و «فومنی» شکل گرفت و در این سال‌ها در سطح کشور و در حد توان و بضاعت و امکاناتش انجام وظیفه کرده است.

وی با اشاره به اینکه موسسه مهد قرآن بصورت خصوصی اداره می شود و دولتی نیست، تاکید کرد که خیرین باید بانی تربیت حافظان قرآن شوند.

«متکی» در پاسخ به سئوال خبرنگار مدار شرقی در خصوص ترویج مفاهیم قرآنی در جامعه با اشاره به اینکه همیشه بین آرمان ها و واقعیت ها فاصله وجود دارد گفت که مهد قرآن یک موسسه خصوصی است و از نظر شکلی اقداماتی از این دست، وظیفه نظام و دولت ها به عنوان مجموعه حاکمیت است.

وی با بیان اینکه در خصوص انتقال مفاهیم قرآن در جامعه مشکلات و کمبودهایی وجود دارد گفت: موسسه مهد قرآن در خصوص جامعه ای که با آن در ارتباط بوده که قرآن آموزان و حافظان قرآن هستند، موفق بوده است و خدا را بخاطر این موفقیت شاکر هستیم.

نایب رئیس هیئت امنا موسسه مهد قرآن افزود: وقتی قرآن آموزی از شیراز ، سبزوار ، قائم و …. برای شرکت در این دوره ها می آید قطعا بخاطر جوایزی که امسال کمتر هم شده نیست، بلکه بخاطر انس و علاقه ای است که به قرآن پیدا کرده است.

«علی بختیار»، نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات مدیره این موسسه نیز با اشاره به اینکه میزبانی هشتمین دوره آزمون «ترنم وحی» نیز بر عهده شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار بود، گفت: در آن دوره حدود ۲۰۰ حافظ کل قرآن طی سه روز و سه شب در این شهرها استقرار داشتند که در کنار آن نیز برنامه‌های جانبی و کارگاه‌های آموزش سبک زندگی و در کارگاه‌هایی در زمینه مفاهیم و حفظ قران به صورت استاندارد انجام شد و همچنین محفل انس با قرآن نیز در امامزاده ۱۷ تن و امامزاده احمد خوانسار انجام شد که بسیار خاطره‌انگیز بود

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس اظهار کرد: یازدهمین دوره آزمون ترنم وحی با همکاری فرمانداران گلپایگان و خوانسار، استانداری و مدیران فرهنگی انجام می‌شود و از جمله برنامه‌های جانبی یازدهمین دوره می‌توان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی قرآنی با حضور دو نفر از اساتید ویژه همه رده‌های شغلی و همچنین عموم علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین این رقابت‌ها در سه روز انجام می‌شود و امیدوارم بتوانیم در شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار فضاری روحانی معنوی داشته باشیم و با خاطره خوش بحث توریسم قرآنی در شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار را داشته باشیم.

«سید محمود چاوشی»، مدیر عامل مؤسسه مهد قرآن گفت: این دوره آزمون حافظان کل قرآن بیش از ۴ هزار حافظ قرآن شرکت کردند که از میان آنها ۲۹۶ حافظ از ۱۵ استان به این دوره آزمون راه پیدا کردند.

وی با تاکید بر اینکه این آزمونی برای حافظان قرآن کریم است و مسابقه نیست گفت: در این آزمون هر شرکت کننده ای تنها با خودش سنجیده می شود و شرکت کنندگان با هم رقابت نمی کنند.

مدیرعامل موسسه مهد قرآن همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار مدار شرقی در خصوص اینکه آیا این موسسه دراستانهای اهل تسنن شعبه داردو آیا حافظان اهل تسنن در دوره آزمون ها شرکت دارند ؟ گفت: موسسه مهد قران در سنندج، کردستان و استان گلستان شعبه دارد اما در سیستان و بلوچستان تاکنون شعبه ای نداشته است و در اسین دوره نیز شرکت کننده اهل تسنن شرکت نداشته اما در سالهای گذشته شرکت کنندگان سنی داشته است.

گفتنی است، یازدهمین دوره سراسری آزمون حافظان کل مهد قرآن با عنوان «ترنم وحی» در روزهای ۲۱ تا ۲۴ مرداد ماه سال جاری در شهرهای گلپایگان و خوانسار برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید