تهران
کد خبر:3659
پ

درخشش دوباره سینمای ایران با دریافت دومین اسکار

فیلم «فروشنده» جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار را برد تا «اصغر فرهادی» از جمله کارگردانان بزرگ جهان باشد که دو با جایزه اسکار را متعلق به خود کرده است. به گزارش مدار شرقی، هشتاد و نهمین مراسم اهدای جوایز اسکار، با درخشش مجدد سینمای ایران همراه شد و «اصغر فرهادی» برای جایزه بهترین […]

اسکار
نمایندگان فرهادی در مراسم اسکار

فیلم «فروشنده» جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار را برد تا «اصغر فرهادی» از جمله کارگردانان بزرگ جهان باشد که دو با جایزه اسکار را متعلق به خود کرده است.

به گزارش مدار شرقی، هشتاد و نهمین مراسم اهدای جوایز اسکار، با درخشش مجدد سینمای ایران همراه شد و «اصغر فرهادی» برای جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان این مراسم را برای فیلم «فروشنده» انتخاب شد.
«نوشه انصاری» و »فیروز نادری» به نمایندگی از «اصغر فرهادی» در مراسم اسکار حضور پیدا کردند و جایزه «فرهادی» به «انوشه انصاری» داده شد.
نمایندگان «فرهادی» در این مراسم بر روی فرش قرمز با خبرنگاران درباره فیلم «فروشنده» و دلیل حضورشان به نمایندگی از کارگردان این فیلم، گفتگو کردند.
بر اساس گزارش رسانه ها، بر روی شالی که «انوشه انصاری» بر روی دوش خود داشت، نقشه شهر مشهد کشیده شده بود.
«اصغر فرهادی» که پیش تر بخاطر فیلم «جدایی نادر از سیمین» جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار را دریافت کرده بود، با دریافت دومین جایزه اسکار خود برای فیلم «فروشنده» در ردیف کارگردانان بزرگی چون «فلینی» و «برگمان» قرار گرفت که در تاریخ سینمای جهان دوبار موفق به دریافت جایزه اسکار شدند.
لاز به ذکر است، در پی فرمان ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور جهان از جمله ایران، «اصغر فرهادی» اعلام کرد که به این دوره مراسم اسکار نمی رود و «انوشه انصاری» و پرفسور «فیروز نادری» دو چهره شاخص علمی جهانی که از مهاجران ایرانی در آمریکا هستند را به نمایندگی از خود به این مراسم معرفی کرد.
«انصاری» هنگام دریافت جایزه اسکار، نامه فرهادی را برای حاضرین قرائت کرد: افتخار بزرگی‌ است که برای دومین بار این جایزه با ارزش را دریافت می‌کنم، من به احترام مردم کشورم و شش کشور دیگر که با قانون غیرانسانی منع ورود مهاجران مورد بی‌احترامی واقع شدند به آمریکا نیامدم.
در بخش دیگری از این نامه آمده است، سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است را بشکنند و زمینه‌ همدردی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند.
گفتنی است، تعدادی از هنرمندان در قرش قرمز اسکار، روبان آبی زده بودند که متعلق به اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا است، گفته می شود این سینماگران، این روبان را در مخالفت با اقدامات ترامپ در تهدید آزادی های فردی به سینه نصب کرده بودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید