تهران
کد خبر:39393
پ

خریداری سهام لیگ هنرهای رزمی ترکیبی توسط عربستان

صندوق عربستان سعودی سهام لیگ هنرهای رزمی ترکیبی آمریکا را خریداری کرد.

به گزارش مدارشرقی به نقل از الجزیره؛ شرکتی که توسط صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی تشکیل شده است، سهام اقلیت را در لیگ مبارزان حرفه ای ایالات متحده (PFL) به دست آورد و با گسترش حیطه سرمایه گذاری خود در ورزش به هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) یک تورنمنت منطقه ای ایجاد خواهد کرد.

صندوق سرمایه گذاری عربستان یک شرکت فرعی برای خرید در ورزش تشکیل داده و هدف خود را جلب رویدادهای جهانی بزرگ به عربستان سعودی اعلام کرده است. بندر بن مقرن رییس این شرکت جدید هدف از این سرمایه‌گذاری را پرورش استعدادهای محلی و منطقه‌ای در هنرهای رزمی، ترویج برابری جنسیتی در ورزش، و ایجاد فرصت‌های جدید در عربستان و منطقه خاورمیانه اعلام کرد. مقرن گفته عربستان لیگ منطقه‌ای خاورمیانه و شمال آفریقای خود را در سال جاری در هنرهای ترکیبی-رزمی راه اندازی خواهد کرد.

ارزش این معامله فاش نشده اما فایننشال تایمز گزارش داد که عربستان این سهام را به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار خریده است.

عربستان تحت رهبری محمدبن سلمان به تازگی وارد ورزش شده تا نام خود را از کشوری که تنها نفت دارد به حیطه‌های دیگری وارد نماید. عربستان سعودی در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های عمده‌ای را روی گلف، فرمول یک و فوتبال انجام داده و باشگاه‌های عربستانی با بازیکنان مطرحی مانند کریستیانو رونالدو و نیمار قرارداد امضا کرده‌اند.

منبع: شفقنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید