کد خبر: 12967

تاریخ انتشار: مهر ۲۹, ۱۳۹۶

حیدر العبادی وارد عربستان شد

خبرگزاری مدار شرقی نخست وزیر عراق به منظور دیدار با مقامات سعودی وارد عربستان شد. به گزارش خبرگزاری مدار شرقی به نقل از شبکه سومریه، حیدر العبادی نخست وزیر عراق شامگاه شنبه وارد عربستان شد. پیش از این اعلام شده بود که نخست وزیر عراق روز شنبه در رأس هیأتی ۷۰ نفره وارد عربستان می […]

خبرگزاری مدار شرقی

نخست وزیر عراق به منظور دیدار با مقامات سعودی وارد عربستان شد.

به گزارش خبرگزاری مدار شرقی به نقل از شبکه سومریه، حیدر العبادی نخست وزیر عراق شامگاه شنبه وارد عربستان شد.

پیش از این اعلام شده بود که نخست وزیر عراق روز شنبه در رأس هیأتی ۷۰ نفره وارد عربستان می شود. در این هیأت ۱۰ وزیر و حدود ۶۰ مشاور دولت عراق حضور خواهند دارند.

«رشید العانی» سفیر عراق در عربستان اعلام کرد که سفر حیدر العبادی به منظور امضای توافق تشکیل شورای هماهنگی عربستان و عراق صورت گرفته است. وی افزود که این نشست مشترک روز یکشنبه برگزار خواهد شد و قرار است ریاست طرف عراقی در این شورا را «سلیمان الجمیلی» بر عهده بگیرد و «ماجد القصبی» نیز نماینده عربستان در این شورا خواهد بود.

هدف از تشکیل این شورای مشترک میان عربستان و عراق که در طول چند دهه گذشته روابط خوبی باهم نداشته اند تقویت همکاری های دو جانبه میان بغداد و اربیل است و بر اساس گزارش ها قرار شده «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا نیز در نشست روز یکشنبه حضور داشته باشد.

این دومین بار در چند ماه گذشته است که نخست وزیر عراق به عربستان سفر می کند، او پیشتر در ماه ژوئن هم به عربستان سفر کرده بود.

Likes(0)Dislikes(0)
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com