کد خبر: 7333

تاریخ انتشار: ژوئن 13, 2017

حمایت مالی امارات از کودتای ترکیه

روزنامه‌ طرفدار دولت ترکیه مدعی تامین مالی کودتای ۱۵ ژوئیه ترکیه توسط امارات شد. به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه ینی شفق، «محمد آجت» یکی از روزنامه‌نگاران ترکی در گزارشی نوشت: «چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه در مراسمی اعلام کرد که یک کشور مسلمان از کودتای ۱۵ ژوئیه در ترکیه حمایت کرده […]

روزنامه‌ طرفدار دولت ترکیه مدعی تامین مالی کودتای ۱۵ ژوئیه ترکیه توسط امارات شد.

به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه ینی شفق، «محمد آجت» یکی از روزنامه‌نگاران ترکی در گزارشی نوشت: «چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه در مراسمی اعلام کرد که یک کشور مسلمان از کودتای ۱۵ ژوئیه در ترکیه حمایت کرده است.
وی افزود: «اوغلو» این جملات را تکرار کرد، کشوری در کودتای ترکیه حمایت مالی برابر با سه میلیارد دلار انجام داده است. این در حالی است که این کشور یک کشور اسلامی بوده است. وی در پاسخ به سوال ما که کدام کشور اسلامی بوده است؟ گفت: امارات متحده عربی.
از سوی دیگر، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در مراسم افطاری در پاسخ به سوالی درباره این ادعا گفت: زمانی که کودتای ۱۵ ژوئیه اتفاق افتاد به خوبی دریافتیم که چه کسانی خوشحال شدند.
«اردوغان» تصریح کرد: اگر آنها سازمان اطلاعات دارند ما نیز داریم. می‌دانیم آن شب این کشورها چگونه شب را صبح کردند. می‌دانیم که این کشورها چه پول‌هایی خرج کرده‌اند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi