تهران
کد خبر:39479
پ

حضور گردشگران عربستانی در ایران به کجا رسید؟

پس از توافق ایران و عربستان مطابق نظر بسیاری از کارشناسان، اتفاقات مثبتی در حوزه گردشگری ایران به خصوص گردشگری سلامت رقم خواهد خورد. با توافق این دو کشور، سفارت‌ ایران و عربستان در پایتخت هر دو کشور و کنسولگری عربستان در مشهد نیز راه‌اندازی شد. با توجه به این موارد به نظر می‌رسید که شرایط حضور گردشگران عربستانی در ایران و مشهد تسهیل شده باشد و مطابق پیش‌بینی‌ها باید منتظر ورود گردشگران این کشور به ایران باشیم.

به گزارش ایسنا، حسین نیکونام، رئیس انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت خراسان رضوی در خصوص وضعیت حضور گردشگران عربستانی در مشهد پس از گذشت چند ماه توافق میان ایران و عربستان اظهار کرد: حضور گردشگران عربستانی در مشهد هنوز پررنگ نشده و حضورشان چشمگیر نیست. سفیران دو کشور شاید حدود ۲ هفته باشد که با یکدیگر دیدار کرده‌اند. باید دو تا سه ماه دیگر وقت دهیم تا شرایط حضور گردشگران عربستانی به صورت کامل در ایران مهیا شود.

وی در خصوص تاثیر حضور تیم‌های فوتبال عربستانی در ایران بر این موضوع افزود: این موضوع قطعاً تاثیرگذار خواهد بود، اما اینگونه نیست که هتل‌های ما از حضور گردشگران عربستانی تکمیل شده باشد. گردشگران عربستانی با احتیاط پا در ایران می‌گذارند. زمانی که سفارت‌های دو کشور به طور کامل بازگشایی شوند، تورها میان دو کشور نیز آغاز خواهد شد.

رئیس انجمن حرفه‌ای گردشگری سلامت خراسان رضوی با اشاره به استیصال بخش خصوصی کشور در این زمینه اضافه کرد: با وجود اینکه بازار گردشگران عربستانی آغاز شده، بخش خصوصی نمی‌داند که آیا می‌تواند در حوزه گردشگران عربستانی هزینه کند یا خیر.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید