کد خبر: 10410

تاریخ انتشار: شهریور ۵, ۱۳۹۶

حذف دو بانک روسی از نظام سوئیفت

دو بانک روسی پس از اجرای تحریم های جدید آمریکا از نظام بین المللی مبادلات بانکی یا سوئیفت حذف شدند. به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه راسیسکایا گازتا ، دو بانک روسی پس از اجرای تحریم های جدید آمریکا از نظام بین المللی مبادلات بانکی یا سوئیفت حذف شدند. تمپ بانک و بانک […]

دو بانک روسی پس از اجرای تحریم های جدید آمریکا از نظام بین المللی مبادلات بانکی یا سوئیفت حذف شدند.

به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه راسیسکایا گازتا ، دو بانک روسی پس از اجرای تحریم های جدید آمریکا از نظام بین المللی مبادلات بانکی یا سوئیفت حذف شدند.
تمپ بانک و بانک تجاری ملی روسیه که توسط آمریکا به دلیل فعالیت در شبه جزیره کریمه تحریم شده بودند، دیگر نمی توانند از سوئیفت بهره بگیرند.
با توجه به اینکه انضمام شبه جزیره کریمه کناره دریای سیاه به روسیه توسط آمریکا و اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته نمی شود، تحریم های گسترده ضدروسی از سال ۲۰۱۴ وضع شده که همچنان ادامه دارد و دامنه آنها نیز گسترش می یابد.
اجرای محدودیت ها و تحریم های مالی-بانکی، ممنوعیت سفر شهروندان غربی به کریمه، قطع هرگونه همکاری های اقتصادی و صنعتی با این شبه جزیره و حذف از نظام سوئیفت از جمله تدابیر کشورهای غربی علیه روسیه است که می تواند افزایش یابد.
مسکو در واکنش به این تحریم ها علام کرد: افزون بر بررسی کاهش وابستگی به دلار در نظام معاملات خارجی روسیه، برای شرایط حذف از نظام سوئیفت نیز آماده شده است.
«آلکسی کودرین» وزیر سابق دارایی و رئیس مرکز طراحی های راهبردی روسیه در این خصوص گفت: مسکو ممکن است سال های طولانی زیر تحریم های غربی قرار گیرد و این مساله مانع رشد اقتصاد کشور و سرمایه گذاری ها خواهد شد.
«الویرا نابولینا» رئیس بانک مرکزی روسیه نیز با توجه به احتمال گسترش فشارهای تحریمی علیه این کشور به سامانه مالی جهانی، تصریح کرد: همه شرایط برای ادامه فعالیت های مرتبط و پرداخت ها توسط بانک های روسی در صورت حذف روسیه از سامانه سوئیفت فراهم شده است.
بر خلاف انتظارها برای بهبودی روابط تخریب شده روسیه و آمریکا پس از پایان ریاست جمهوری «باراک اوباما»، «دونالد ترامپ» مصوبه ضدروسی کنگره را امضاء کرد که شامل سخت ترین تحریم ها علیه مسکو از جمله همکاری های انرژی با اروپا به ویژه فروش گاز به قاره سبز است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com