تهران
کد خبر:22917
پ

جشنواره موسیقی و آواز در جده عربستان برگزار شد

سومین دور جشنواره موسیقی و آواز در جده هشتم ماه ژوئن (روز شنبه) برگزار شد. به گزارش مدار شرقی، در این جشنواره چندین خواننده از کشورهای عرب و نیز از کشورهای دیگر شرکت داشتند. محمد حسنین برگزارکننده این جشنواره می‌گوید، دستکم شش هزار نفرکه بیشتر آنان جوانان هستند، بلیت‌های جشنواره را پیش خرید کرده‌ بودند […]

سومین دور جشنواره موسیقی و آواز در جده هشتم ماه ژوئن (روز شنبه) برگزار شد.

جشنواره موسیقی

به گزارش مدار شرقی، در این جشنواره چندین خواننده از کشورهای عرب و نیز از کشورهای دیگر شرکت داشتند. محمد حسنین برگزارکننده این جشنواره می‌گوید، دستکم شش هزار نفرکه بیشتر آنان جوانان هستند، بلیت‌های جشنواره را پیش خرید کرده‌ بودند جشنواره جده تنها یک شب برنامه داشت و ستاره جشنواره آنگونه که روزنامه الحیات نیز نوشته است «احلام» خواننده اماراتی بود.

همزمان روزنامه الشرق الاوسط نیز گزارش می‌دهد در ۲۶ ژوئن با همکاری مؤسسه معروف «کریستیز» یک حراجی در جده برای فروش آثار نقاشان سعودی و دیگر کشورهای عرب برگزار می‌کند. بخشی از درآمد این حراج به کمک برای ساختن موزه هنرهای معاصر جده اختصاص می‌یابد و بخش دیگر آن در اختیار بنیاد ویژه کودکانی که به آموزش‌های ویژه نیاز دارند قرار خواهد گرفت.

بیش از ۴۰ تن از هنرمندان عرب آثار خود را در اختیار وزارت فرهنگ عربستان که برگزارکننده اصلی این حراج است قرار داده‌اند. مایکل جیها مسئول بخش خاورمیانه در مؤسسه کریستیز می‌گوید، این نخستین حراجی است که این مؤسسه در عربستان برگزار می‌کند.

به گفته او از سال ۲۰۰۵ تا کنون فروش حراج‌های کریستیز در خاورمیانه بالغ بر ۲۵ میلیون دلار بوده است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید