تهران
کد خبر:23077
پ

جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ سال آینده در عربستان برگزار می شود

جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ از یک مسابقه بین المللی رسمی و مسابقه فیلم کوتاه عربی و فیلم بلند سعودی و سینمای تعاملی و کلاسیک و بخش های دیگری تشکیل شده است. به گزارش مدار شرقی، جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ به عنوان اولین جشنواره بین المللی سینمایی در جده برگزار می شود. […]

جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ از یک مسابقه بین المللی رسمی و مسابقه فیلم کوتاه عربی و فیلم بلند سعودی و سینمای تعاملی و کلاسیک و بخش های دیگری تشکیل شده است.

جشنواره

به گزارش مدار شرقی، جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ به عنوان اولین جشنواره بین المللی سینمایی در جده برگزار می شود. فعالیت جشنواره از ۱۲ تا ۲۱ مارس سال آینده در منطقه تاریخی جده واقع در کرانه دریای سرخ ادامه دارد.

به نوشته الشرق الاوسط، دست اندرکاران جشنواره جزئیاتی درباره «برنامه کارگاه آموزشی دریای سرخ» ارائه داده اند که بر توسعه پروژه ها و فیلم نامه نویسی فیلم های بلند تمرکز می کند.

این جشنواره با همکاری «آزمایشگاه فیلم تورینو» برگزار می شود.

«جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ» بر مشارکت سینماگران جوان سعودی و آثار سینمایی جدید در کشورهای عربی و شیوه های نوین تولید فیلم در سینمای جهانی تمرکز دارد.

در جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ که از آن به عنوان «موج نوی عربی» یاد می شود ۱۲  اثر عربی از جمله دستکم ۶ اثر سعودی انتخاب می شوند.

سینماگران فیلم های منتخب از جمله کارگردان و تولید کننده و فیلم نامه نویس در کارگاه آموزشی فشرده پنج ماهه شرکت خواهند کرد.

 این کارگاه آموزشی با ارتقای آثار سینمایی برگزیده به تامین مالی و تولید و توزیع آنها طبق معیارهای عالی و رهنمودهای کارشناسانه می پردازد. کارگاه های آموزشی دیگری نیز با همکاری فیلم نامه نویسان حرفه ای برگزار می شود. 

در این میان، دو پروژه با دریافت مبلغ ۵۰۰ هزار دلار ساخته می شوند. بقیه پروژه های منتخب نیز تامین مالی می شوند.

جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ از یک مسابقه بین المللی رسمی و مسابقه فیلم کوتاه عربی و فیلم بلند سعودی و سینمای تعاملی و کلاسیک و بخش های دیگری تشکیل شده است.

گروه های فنی و اداری این جشنواره اعلام شدند. سینماگران کهنه کار و نیز جوانی در فهرست این دو گروه دیده می شوند. آنتوان خلیفه برنامه ریز کهنه کار سینمای عرب به عنوان مدیر بخش فیلم های عربی و سماهر موصلی به عنوان مدیر بازاریابی و تجاری و ابراهیم صلاح به عنوان مدیر بخش عملیات در جشنواره فعالیت می کنند. محمود صباغ تولید کننده عرب مدیر این جشنواره است.

این جشنواره در راستای راه اندازی یک فعالیت پیشگامانه در صنعت فیلمسازی برای حمایت از اصول صنعت سینمای بومی و ایجاد بازار اقتصادی و افزایش تبادل فرهنگی تلاش می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید