کد خبر: 830

تاریخ انتشار: شهریور ۳۰, ۱۳۹۵

رئیس جمهور ترکیه :

بعد از جرابلس نوبت الباب است

«رجب طیب اردوغان» اعلام کرد، عملیات ارتش ترکیه در مناطق کردنشین سوریه که به نام سپر فرات شناخته می شود بعد از جرابلس به سمت شهر الباب پیش می رود. به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه حریت، رئیس جمهور ترکیه، پیش از آغاز سفر خود به نیویورک جهت شرکت در هفتاد و یکمین […]

«رجب طیب اردوغان» اعلام کرد، عملیات ارتش ترکیه در مناطق کردنشین سوریه که به نام سپر فرات شناخته می شود بعد از جرابلس به سمت شهر الباب پیش می رود.

به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه حریت، رئیس جمهور ترکیه، پیش از آغاز سفر خود به نیویورک جهت شرکت در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: جرابلس تمام شد و الرای پاک سازی شد، حالا می خواهیم تا الباب پیشروی کنیم که این مناطق دیگر تهدیدی برای ترکیه نباشند.
«اردوغان » افزود: جرابلس تمام شد. آیا ساکنان جرابلس با خوشحالی باز نمی گردند؟ به همین ترتیب الرای نیز پاکسازی شد. حال می خواهیم تا الباب نیز پیش برویم.
وی گفت: حالا چرا می خواهید تا آنجا پیش بروید؟ اکنون این سؤال مطرح است. ما باید کاری کنیم که این مناطق دیگر تهدیدی برای ما نباشند.
رئیس جمهور ترکیه افزود: در قالب عملیات سپر فرات منطقه ای به وسعت حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع از تروریست ها پاکسازی شده است. ما داریم این خط را به سمت جنوب هدایت می کنیم. ما این مناطق را تا حدود پنج هزار کیلومتر بخشی از یک منطقۀ امن می دانیم.
گفتنی است، عملیات سپر فرات توسط ارتش ترکیه با واکنش های بین المللی بسیار روبرو شد و کشورهای اروپایی در مورد پیش روی یا شدن گرفتن آن به دولت ترکیه هشدار دادند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com