کد خبر: 10635

تاریخ انتشار: شهریور ۸, ۱۳۹۶

جدیدترین موضع گیری قطری ها درباره کشورهای تحریم کننده دوحه

خبرگزاری مدار شرقی وزیر خارجه قطر از نادیده گرفته شدن دعوت های میانجی گری از سوی کشورهای تحریم کننده دوحه خبر داد. به گزارش خبرگزاری مدار شرقی به نقل از شبکه المنار، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر اعلام کرد: چهار کشور تحریم کننده قطر دعوت های میانجی گری که از سوی کویت […]

خبرگزاری مدار شرقی

وزیر خارجه قطر از نادیده گرفته شدن دعوت های میانجی گری از سوی کشورهای تحریم کننده دوحه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مدار شرقی به نقل از شبکه المنار، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر اعلام کرد: چهار کشور تحریم کننده قطر دعوت های میانجی گری که از سوی کویت یا هر کشور دیگری می شود را نادیده می گیرند. هدف قطر از این دعوت ها پایان دادن به محاصره ای است که از حدود سه ماه قبل شروع شده است.

وی که در نشست خبری با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه سخن می گفت بیان کرد: برای ما روشن شده است که کشورهای محاصره کننده قطر همه پیام های میانجی گری اعم از کویت و هر کشور دیگر را نادیده می گیرند. این کشورها شروطی برای گفتگو با قطر قرار داده اند درحالی که هدف قطر خروج از این بحران و رفع محاصره است.

بن عبدالرحمن تاکید کرد: پس از سه ماه از محاصره، مشکل این کشورها با ملت قطر است نه دولت آن. تاثیر واقعی بر قطر از این بحران تاثیر انسانی است که نتایج آن دوری خانواده ها و بیرون کردن دانشجویان از دانشگاه هایشان است.

وزیر خارجه قطر گفت: قطر برای وادار کردن کشورهای محاصره کننده به عقب نشینی از اقدامات غیرقانونی با همه سازمان های بین المللی رایزنی می کند. خدشه وارد کردن به حاکمیت قطر قابل قبول نیست.

Likes(0)Dislikes(0)
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com