کد خبر: 22030

تاریخ انتشار: اسفند ۱۵, ۱۳۹۷

توافق ۲۰ ساله دو شرکت اماراتی با اقلیم کردستان برای توسعه میادین گازی

دو شرکت اماراتی با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلار، توافقی ۲۰ ساله را با دولت اقلیم کردستان به منظور توسعه میادین گازی امضا کرده اند. به گزارش مدار شرقی، دو شرکت داناگاز و کرسنت پترولیوم در بیانیه ای اعلام کردند که براساس توافق جدیدی که با دولت اقلیم کردستان امضا کرده اند، قصد دارند استحصال […]

دو شرکت اماراتی با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلار، توافقی ۲۰ ساله را با دولت اقلیم کردستان به منظور توسعه میادین گازی امضا کرده اند.

اقلیم کردستان

به گزارش مدار شرقی، دو شرکت داناگاز و کرسنت پترولیوم در بیانیه ای اعلام کردند که براساس توافق جدیدی که با دولت اقلیم کردستان امضا کرده اند، قصد دارند استحصال گاز طبیعی را در این منطقه به میزان ۶۳ درصد افزایش دهند.

به نوشته کردپرس، بر اساس این بیانیه، شرکت کرسنت پترولیوم تا سال ۲۰۲۱ تولید روزانه گاز طبیعی از میادین گازی اقلیم کردیتان را به ۲۵۰ میلیون فوت مکعب افزایش خواهد داد.

این دو شرکت همچنین اعلام کردند که بر اساس برنامه آینده آنها، تولید گاز طبیعی از میدان خورمور تا سال ۲۰۲۱ به روزانه ۶۵۰ و تا سال ۲۰۲۲ به ۹۰۰ میلیون فوت مکعب افزایش می یابد.

در حال حاظر، روزانه ۴۰۰ میلیون فوت مکعب از میدان خورمور استحصال می شود. افزایش تولید گاز طبیعی از این میدان مستلزم سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلار است.

توافق جدید دانا گاز و کرسنت با اقلیم کردستان برای توسعه و افزایش تولید گاز در دو میدان گازی خورمور و چمچمال است.

بر اساس توافق سال ۲۰۱۷ میان اقلیم کردستان و داناگاز، این شرکت اماراتی به عنوان بخشی از تراضی اختلافات خود با اقلیم کردستان، در مقابل پرداخت حدود دو میلیارد دلار از سوی اربیل، یک میلیارد دلار برای توسعه میادین گازی در اقلیم کردستان اختصاص داد.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi