کد خبر: 22256

تاریخ انتشار: اسفند ۲۶, ۱۳۹۷

تلاش امارات برای اجرای پروژه‌های جدید در زمینه امنیت آبی

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نایب رئیس دولت امارات و حاکم دبی پروژه‌های سدسازی، آب و انرژی را در ساحل شرقی کشور تصویب کرد. به گزارش مدار شرقی، به نقل از الشرق الاوسط، در این پروژه‌ها ۱٫۵ میلیارد دلار برای پروژه‌های برق و آب در مناطق شمال و ۶۵۳٫۳ میلیون دلار برای پروژه‌های سدسازی، […]

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نایب رئیس دولت امارات و حاکم دبی پروژه‌های سدسازی، آب و انرژی را در ساحل شرقی کشور تصویب کرد.

امارات

به گزارش مدار شرقی، به نقل از الشرق الاوسط، در این پروژه‌ها ۱٫۵ میلیارد دلار برای پروژه‌های برق و آب در مناطق شمال و ۶۵۳٫۳ میلیون دلار برای پروژه‌های سدسازی، ایجاد شبکه‌های آب و وصل کردن آنها به شبکهٔ ابوظبی و دبی تخصیص داده شد.

وی همچنین تأسیس یک نیروگاه برق خورشیدی با ارزش ۳۲۶ میلون دلار در ام القیوین و ایستگاه آب شیرین کن دریایی با ظرفیت روزانه ۱۵۰ گالن را تصویب کرد که طی دو سال دیگر ساخته می‌شوند.

قدرت پروژه نیروگاه برق خورشیدی ام القیوین ۳۰۰ مگابایت و به ارزش ۳۲۶٫۶ میلیون دلار است که با شراکت دولت محلی ام القیوین راه اندازی می‌شود.

عملیات تجاری این پروژه در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد و این پروژه میزان انتشار دی‌اکسید کربن را ۴۳۰ هزار تن متر کاهش خواهد داد.

امارات در نظر دارد تا از طریق پروژه‌های جدید امنیت آبی در مقایسه با روش گذشته، حداقل ۲۰٫۴ میلیارد دلار صرفه جویی کند.

دولت امارات پیش‌بینی می‌کند که سازمان‌های مختلف حکومت در جایگزین کردن فناوری اسموز معکوس در فناوری آب به جای روش‌های آب شیرین کن حرارتی، که بر سوزاندن گاز متکی است، ۲٫۴ میلیارد دلار صرفه جویی خواهد شد.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com