تهران
کد خبر:15509
پ

تشکر لابی اسرائیل از آمریکا بخاطر وتوی قطعنامه بیت المقدس

لابی صهیونیستی «آیپک» از وتوی آمریکا به قطعنامه پیشنهادی در کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره بیت المقدس اشغالی حمایت و قدردانی کرد. به گزارش خبرگزاری مدار شرقی، لابی صهیونیستی «آیپک» از وتوی آمریکا به قطعنامه پیشنهادی در کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره بیت المقدس اشغالی حمایت و قدردانی کرد. […]


لابی صهیونیستی «آیپک» از وتوی آمریکا به قطعنامه پیشنهادی در کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره بیت المقدس اشغالی حمایت و قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مدار شرقی، لابی صهیونیستی «آیپک» از وتوی آمریکا به قطعنامه پیشنهادی در کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره بیت المقدس اشغالی حمایت و قدردانی کرد.

آیپک در بیانیه خود نوشت ما عمیقا از رئیس جمهور آمریکا به دلیل مواضع شجاعانه دولت وی درباره این مسئله تشکر می کنیم.

گفتنی است که آمریکا روز دوشنبه مطابق با اعلام پیشین نماینده این کشور در سازمان ملل متحد، قطعنامه لغو دستور رئیس جمهور آمریکا درباره بیت المقدس را وتو کرد.

این در حالیست که ۱۴ عضو دیگر کشورهای عضو شورای امنیت به قطعنامه مصر درباره بیت المقدس رأی مثبت دادند.

مصر پیش نویس قطعنامه ای را درباره اقدام یکجانبه رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی تهیه و شنبه هفته جاری آن را میان ۱۵ عضو این شورا توزیع کرده بود.

لذا کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز ساعاتی پیش نشستی را در این خصوص برگزار کرد و قرار بود در صورت تصویب، قطعنامه مذکور دستور رئیس جمهور آمریکا درباره بیت المقدس را لغو کند.

لازم به ذکر است، ۶ سپتامبر (۱۵ آذر ماه) دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در اقدامی بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی به رسمیت شناخت.

مسئولان این کشور نیز اعلام کردند که بر اساس بیانیه رئیس جمهور آمریکا تا ۳ سال آینده سفارت کشور خود را از پایتخت اسرائیل به بیت المقدس منتقل خواهند کرد؛ اظهاراتی که با واکنش های گوناگون و محکوم کننده ای در سراسر جهان همراه شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید